Pamiętamy o tych, o których nikt nie pamięta.

Ciszą cmentarną ukołysani,

z dala od życia i znoju,

dobiwszy wreszcie cichej  przystani,

odpoczywają w pokoju.

 

            Zbliżające się święto zmarłych jest okazją aby okazać szacunek dla ludzi, który odeszli już z tego świata. W piątek 25 października młodzież z naszej szkoły kontynuowała rozpoczętą w zeszłym roku akcję sprzątania dawnego cmentarza znajdującego się przy drodze z Karolewa do Wopławki.

Jest to dawny cmentarz pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczego prowadzonego przez Kościół Ewangelicko-Augsburski, oraz mieszkańców wsi Karolewo. Jeszcze pół wieku temu cmentarz otoczony był metalowym ogrodzeniem, a w środku znajdowały się nagrobki z marmurowymi płytami i żeliwnymi zdobieniami. Dziś po ogrodzeniu nie pozostał nawet ślad, a świetność dawnych nagrobków można odnaleźć we fragmentach betonowych płyt. Jedyną pozostałością po cmentarzu są aleje drzew oraz bluszcz i barwinek porastający dawne kwatery. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz klas: 2 BT i 1FTL pod opieką pań: Natalii Bielińskiej i Karoliny Janowicz oczyścili kolejną część zapomnianego cmentarza.

            Dnia 29 października uczniowie klasy pierwszej technikum architektury krajobrazu razem z panią Natalią Bielińską uporządkowali teren przy pamiątkowej mogile kpt. Tadeusza Gisgesa, bohatera poległego w niewoli w czasie II wojny światowej. Uczniowie jak co roku wykonali wieniec, który ozdobił mogiłę.

Dodaj komentarz

Skip to content