DZIEŃ SPORTU

Życie współczesnego człowieka znacznie różni się od życia, jakie wiedli ludzie jeszcze 50 czy 100 lat temu. Liczne udogodnienia postępu technologicznego sprawiają, że coraz mniej się ruszamy, a przecież ruch jest jednym z elementów niezbędnych do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.  Ćwicząc dbamy o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, wszak w zdrowym ciele zdrowy duch. Wysiłek fizyczny pozwala też rozładować negatywne emocje, z którymi nie zawsze potrafimy sobie radzić.  Sport uczy rywalizacji fair play, podejmowania wyzwań, dążenia do celu. Sport uczy także dyscypliny i kształtuje siłę charakteru, uczy poznawać smak walki i zwycięstwa oraz godnie przyjmować niepowodzenia.

Wiedzą o tym doskonale nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole, którzy z entuzjazmem przyjęli inicjatywę zorganizowania „Dnia Sportu dla Niepodległej”. Nad przygotowaniami związanymi z organizacją tej szkolnej imprezy czuwał pan Jacek Dziemiańczyk, który wraz z zespołem: panią Katarzyną Aleszczyk, panem Andrzejem Rzeczyckim i panem Cezarym Tyszką przygotował zestaw konkurencji i zadbał o przygotowanie techniczne obiektów sportowych.

Giga Jule pozytywnej energii unosiły się nad stadionem szkolnym: młodość, radość, chęć sportowej rywalizacji. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie angażowali się w udział w poszczególnych konkurencjach. Bieg masowy, 1OO m., sztafeta wahadłowa, skok w dal i przeciąganie liny w kategorii dziewcząt i chłopców. W roli komentatora sportowego doskonale sprawdziła się pani Katarzyna Aleszczyk, a sędziowanie pod wprawnym okiem panów wuefistów prowadzili powołani nauczyciele.

Emocje towarzyszyły każdej konkurencji, zawodników wspierał doping publiczności oraz energetyczna muzyka w tle. Po zaciętej, stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji, punktacja poszczególnych zespołów po wszystkich konkurencjach przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

 1. Klasa I PT – 98 pkt – I miejsce

 2. Klasa II LTH – 95 pkt – II miejsce

 3. Klasa III LTF – 81 pkt – III miejsce

 4. Klasa I FZ – 50 pkt – IV miejsce

 5. Klasa I LTH – 32 pkt – V miejsce

 6. Klasa II FZ – 28 pkt – VI miejsce

 7. Klasa III PAT – 24 pkt – VII miejsce

Chłopcy:

 1. Klasa II BTF – 117 pkt – I miejsce

 2. Klasa III BT – 115 pkt – II miejsce

 3. Klasa II EZ – 37 pkt – III miejsce

 4. Klasa I EZ – 32 pkt – IV miejsce

 5. Klasa I ABT – 31 pkt – V miejsce

 6. Klasa III EZ – 26 pkt – VI miejsce

 7. Klasa II BT – 24 pkt – VII miejsce

 8. Klasa III LTF – 14 pkt – VIII miejsce

 9. Klasa I PAT – 7 pkt – IX miejsce

 10. Klasa II LTH – 3 pkt – X miejsce

Medale, puchary, słowa uznania są ważne i potrzebne, ale najważniejsze jest to, że „Dzień Sportu” zgromadził społeczność szkolną, wyzwolił mnóstwo endorfin, uruchomił w wielu uczestnikach pokłady wiary we własne możliwości. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wspierali organizację tej szkolnej imprezy i zachęcamy do dbania o kondycję na co dzień, bo na uprawianie sportu nigdy nie jest za późno.

Lucyna Olszewska

Dodaj komentarz

Skip to content