KAROLEWIADA 2018

21 marca, już ósmy raz, młodzież i opiekunowie ZSCKR w Karolewie świętowali powitanie wiosny. Dzień ten w naszej szkole nazywamy Karolewiadą.

Martwiliśmy się o pogodę, jednak wiosna nie zawiodła. Chociaż było chłodno i wietrznie, to świeciło słońce, a atmosfera imprezy była gorąca. Inicjatorką i główną organizatorką tej szkolnej imprezy jest pani Małgorzata Jankielewicz – za to należą się jej szczególne podziękowania.

Karolewiada 2018 tradycyjnie rozpoczęła się przekazaniem symbolicznego klucza przez dyrektora szkoły, pana Jana Mickiewicza – reprezentantom Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu władzę w szkole sprawowali uczniowie. Już na placu przy fontannie rozpoczęła się zdrowa rywalizacja między zespołami. Samochody, ciągniki i inne pojazdy mechaniczne, nawet samochód pancerny, stanęły w szranki zawodów. Odgłosy klaksonów, syren, silników, śpiewy i okrzyki zachęcały do rywalizacji, a słychać to było chyba w całym kraju. W tym zamieszaniu, nikt nie spodziewał się tego, że terroryści uprowadzą naszego Dyrektora! Porywacze wręczyli tylko list z żądaniami i odjechali w nieznanym kierunku. Barwny korowód, w którym wzięły udział trzy zespoły: żywieniowcy – żółci, mechanicy – niebiescy i agro-rolnicy – zieloni, przemaszerował do hali sportowej Olimpia. Pochód zamykała bryczka z nauczycielami i Samorządem Uczniowskim, zaprzężona w konie ze Stadniny Ogierów w Kętrzynie. Na sali odczytano list od porywaczy. Gwarancję spełnienia żądań podstemplowali kciukami wicedyrektor, pani Lucyna Olszewska, wicedyrektor, pan Dariusz Chomka i kierownik szkolenia praktycznego, pan Zbigniew Bodnar. Żałujemy, że na Karolewiadzie 2018 nie było przedstawicieli MRiRW. Jednak liczymy na to, że list porywaczy dotrze do rąk Ministra Rolnictwa, pana Krzysztofa Jurgiela, który spełni żądania porywaczy.

Po uwolnieniu Dyrektora powołano jury, które oceniało następujące konkurencje:

1. Zaangażowanie i doping publiczności.

2. Marzanna jako symbol zimy

3. Hymn/piosenka o swoim bloku

4. Fragment literatury polskiej w komediowej odsłonie

5. Familiada

Każda z konkurencji była oryginalna, wymagała starannych i żmudnych przygotowań. Najciekawszą i najzabawniejszą konkurencją były inscenizacje fragmentów literatury. Żółci przedstawili fragment z „Krzyżaków”; niebiescy – „Panią Twardowską”; zieloni – „Chłopów”.

Przerywnikami w Karolewiadzie były występy zespołu Karolewska Scena Tańca, który prowadzony jest przez panią Dorotę Kuchcińską. W przerwie dla wszystkich uczestników Karolewiady był przygotowany poczęstunek – gorący bigos.

Po występach, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na werdykt jurorów. Wielką niewiadomą było, kto zwycięży w tym roku? Nadeszła oczekiwana chwila, pierwsze miejsce – 118 pkt. zdobył blok niebieskichpo 104 pkt. zdobyli żółci i zieloni – czyli remis, pierwszy raz dwa zespoły były ocenione jednakowo.

Główną nagrodą dla zwycięzców był czek Dyrektora Zespołu na 300 zł plus słodycze, wszyscy otrzymali czekoladowe cukierki.

Miło było nam gościć młodzież z okolicznych gimnazjów wraz z opiekunami, naszych absolwentów i innych gości, a z roku na rok jest ich coraz więcej.

Chcemy podziękować organizatorom, Samorządowi Uczniowskiemu, uczestnikom, nauczycielom którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wspaniałej imprezy i Wam wszystkim drodzy uczniowie, – bo bez Was nie byłoby Karolewiady. Mamy nadzieję, że jeszcze lepiej będziemy bawili się na KAROLEWIADZIE 2019. Do miłego zobaczenia za rok!

Samorząd Uczniowski ZSCKR wraz z opiekunami.

 

 

Dodaj komentarz

Skip to content