XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce 2018

„Bitwa o najwyższą średnią ocen i najwyższą frekwencję” to już tradycja w naszej szkole. To gra  warta świeczki, bo nagrodą jest wyjazd edukacyjno-integracyjny dla zwycięskiej klasy.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy I BTF stanęli na najwyższym podium w obu tych kategoriach. O tym, że warto być drużyną grającą do jednej bramki przekonali się 17 marca, uczestnicząc w XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH – największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Zarówno rolnicy, jaki i mechanicy – agrotronicy mieli okazję zobaczyć, dyktującą trendy w branży rolniczej, ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym, bo AGROTECH  to targi z plejadą światowych marek w dziedzinie rolnictwa, które gromadzą wystawców z 20 krajów świata.

 Wiedzę z pierwszej ręki można było zdobyć na temat ciągników, maszyn rolniczych, narzędzi i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej, środków do produkcji rolniczej  takich jak: nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Wszystko to stanowiło przedmiot zachwytu i niekończących się dyskusji. Targi AGROTECH są miejscem prezentacji liderów rynku rolniczego na świecie, to również merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami, warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców na stoiskach. W wydarzeniu udział biorą czołowe instytucje i instytuty rolnicze w Polsce.

Nasi uczniowie błyszczeli wiedzą zawodową, wygrywając wiele quizów organizowanych przez przedstawicieli marek wystawianych produktów. Nie chcemy, aby nasza relacja zawierała lokowanie produktu, więc nie zdradzamy, co stanowiło obiekt westchnień i podziwu, bo kto, to łatwo się domyślićSmile.

Inwazja zimy spowodowała, że spacer uliczkami Sandomierza musieliśmy ograniczyć do minimum. Nasz operator dźwięku – Oskar Z. – zadbał, aby towarzyszyła nam muzyka rodem z serialu, który kręcony jest w Sandomierzu. Niesamowity zbieg okoliczności spowodował, że poznaliśmy również pana Zbigniewa Puławskiego, przewodniczącego Sandomierskiego Centrum Pamięci, który opowiedział nam kilka ciekawostek o historii regionu oraz wspomniał o okolicznościach w jakich poznał patrona naszej szkoły. W miejscowej cukierni pokrzepiliśmy siły i w drogę…

Za przychylność i zaangażowanie w organizację wycieczki dziękujemy panu dyrektorowi Janowi Mickiewiczowi. Wspólną drogę, wiedzę i niezapomniane wrażenia mogliśmy dzielić z  wychowawcą wspomagającym, panem Andrzejem Fedczakiem, a bezpieczne dotarcie do celu  i powrót zapewnił nam pan Adam Kosiorek. Dziękujemy i zachęcamy do walki o najlepszą średnią i frekwencję, bo warto trzymać poziom!

                                                                                Uczniowie klasy II BTF z wychowawczynią

Foto: Adam Rybitwa

Dodaj komentarz

Skip to content