MISTRZ ORTOGRAFII 2018

1 marca 2018 r. „grabieżcza chmara” wyrazów z trudnością ortograficzną zaatakowała uczestników 11. edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii”.

Wśród uczniów klas pierwszych nie było żadnego „cherlaka” ani „hipochondryka”, nikomu też nie przeszkodziło „strzykanie w kościach” czy „obrzydliwa wysypka”. Wszyscy natomiast wykazali się „hartem ducha” i „heroizmem” w zmaganiach o tytuł mistrza. Wybrani przez nauczycieli języka polskiego najlepsi uczniowie zmierzyli się z trudnym tekstem, w którym musieli zaprezentować znajomość wielu zasad pisowni.

Najlepsi z „trzynastki” to: Weronika Górska z klasy I TW, która zajęła III miejsce, Gabriela Dudo z klasy I TAK, której przypadło w udziale II miejsce i zwycięzca z tytułem „Mistrz Ortografii 2018” Oskar Muszalski z klasy I TŻiUG. Wszyscy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym. W klasyfikacji drużynowej natomiast najlepiej wypadła klasa I TW/AK.

Laureaci otrzymali nagrody przydatne w nauce języka polskiego, dyplomy i oceny celujące. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni ocenę bardzo dobrą.

Niech zawsze kultura języka będzie Wam towarzyszyć. Rozwijajcie swoje umiejętności posługiwania się ojczystym językiem, bo to stanowi o naszej narodowej tożsamości.

Marzena Cogiel

Katarzyna Dziębowska

Janina Fąderska

Dodaj komentarz

Skip to content