V edycja Polskiej Ofensywy Muzycznej

Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina

sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka.”

Dawid Crossby

V edycja Polskiej Ofensywy Muzycznej „A może tak…. coś optymistycznego” odbyła się 21 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Olsztynie w kategoriach: solista lub zespół wokalny.

Festiwal „A może tak…. coś optymistycznego” składał się z dwóch części, w pierwszej wystąpiło dwunastu wykonawców, zaś w drugiej trzynastu solistów oraz zespół wokalny. W Międzyszkolnym Festiwalu Polska Ofensywa Muzyczna wystąpiły następujące szkoły i placówki: Pałac Młodzieży w Olsztynie, Bursa nr 4, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespół Szkół Gastronomiczno – Spożywczych, Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, Bursa nr 3 w Olsztynie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Naszą szkołę oraz internat reprezentował Przemysław Kłys, który zaśpiewał piosenkę Andrzeja Rosiewicza pt. „Pytasz mnie”. Repertuar był bardzo zróżnicowany, począwszy od Danuty Rinn „Tyle wdzięku”, Agnieszki Osieckiej „Oczy tej małej”, Ewy Demarczyk „Karuzela z Madonnami”, do Sławomira Zapały „Miłość w Zakopanem”.

Przemek Kłys reprezentował również naszą szkołę oraz internat w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Internackiej „Pogoda”, w którym wystąpiło 29 solistów i zespołów wokalnych. W Wojewódzkim Festiwalu Piosenki brała udział młodzież z internatu Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, Bursy nr 1 2, 4, Bursy Szkolnej w Ełku, internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie, Bursy Szkolnej nr 2 z Elbląga, internatu przy Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, internatu Szkoły Policealnej w Olsztynie, jak również internatu Zespołu Szkół CKR w Karolewie. Przemek Kłys zaśpiewał dwie piosenki: „Do kołyski” zespołu Dżem oraz „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego.

Klimatu całości dodało osobiste zaangażowanie pana dyrektora Jana Mickiewicza, dzięki któremu mogliśmy znaleźć się na obu festiwalach w Olsztynie, serdecznie dziękuję za tak ogromne wsparcie. Przemkowi gratuluję i życzę dalszych sukcesów w branży muzycznej oraz dziękuję za współpracę.

Barbara Mazurowska

Dodaj komentarz

Skip to content