Kulinarna przygoda w Hotelu Zamek Ryn

3 marca w hotelu Zamek Ryn**** odbył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce L’Art de la cuisine Martell 2018.

Już po raz piętnasty firma Wyborowa Pernod-Ricard wraz z marką Martell oraz Grupą Anders i przy wsparciu merytorycznym Klubu Szefów Kuchni zorganizowali Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej.

Uczniowie klasy I i III TŻiUG wraz z opiekunkami: p. Barbarą Degórską i p. Krystyną Szerszeń odbyli podróż po najlepszych smakach i aromatach, które skupiły się w jednym miejscu i czasie za sprawą młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Przewodnim tematem tegorocznej edycji konkursu, a tym samym głównym produktem, który musieli w swoich daniach wykorzystać zawodnicy była ŚWIECA WOŁOWA, czyli fragment mięśnia przepony, który swoją delikatnością dorównuje polędwicy.

Młodzież chętnie oglądała prezentacje sponsorskie oraz degustowała wyśmienite potrawy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat historii i metod sporządzania sushi. Na koniec warsztatów chętni mieli możliwość samodzielnego wykonania sushi pod nadzorem instruktorów. Ciekawą lekcją historii było zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Barbara Degórska, Krystyna Szerszeń

 

Dodaj komentarz

Skip to content