STUDNIÓWKA 2018

„Jest taki dzień, tak przyjemny, choć styczniowy

Jest taki wieczór – uroczysty, nastrojowy

Jest taka noc, by przetańczyć ją aż do rana

To właśnie nasz bal, nasza Studniówka oczekiwana.

Takiej drugiej nocy nie będziesz miał,

Takiego nieba pełnego gwiazd …

Gwiazdy, stańcie na chwilę, na jedną chwilę,

Której powiem „trwaj”…”

Tymi słowami 20 stycznia 2018 r. w „Zaciszu – Mazury” w Filipówce, gospodarze wieczoru: Kinga Pielach z klasy IV AK i Mateusz Turek z klasy IVb TMR rozpoczęli Bal Studniówkowy klas: IVa i IVb Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, IV Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Weterynarii oraz IVa i IVb Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Następnie Tomasz Bartoszewski, uczeń klasy IVa TMR, odczytał fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, gdyż tradycją naszego Zespołu stało się rozpoczynanie szkolnych uroczystości czytaniem arcydzieł literatury polskiej.

Prowadzący powitali wszystkich zebranych, wśród których byli: Dyrektor Zespołu, Pan Jan Mickiewicz, wicedyrektorzy Zespołu, Pani Lucyna Olszewska i Pan Dariusz Chomka oraz Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu, Pan Zbigniew Bodnar. Swoją obecnością zaszczycili nas również: były Dyrektor Zespołu, Pan Ryszard Kawczyński i Pan Robert Jakubik, zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zwracając się do maturzystów, Pan Dyrektor Jan Mickiewicz życzył wyjątkowej zabawy i niezapomnianych wrażeń, ale także zdania jak najlepiej egzaminu maturalnego. Były Dyrektor, Pan Ryszard Kawczyński, dziękując za zaproszenie życzył młodzieży szampańskiej zabawy i odwagi w podejmowaniu życiowych decyzji.

Tego magicznego wieczora nie mogło zabraknąć poloneza, do którego zaprosił Dyrektor Zespołu słowami „Poloneza czas zacząć …”. Osiem par uczniów zaprezentowało dwie odsłony tego tańca: obie do muzyki z filmów: „Czas honoru” i „Ogniem i mieczem”. Rzęsiste oklaski potwierdziły klasę tancerzy i trud choreografa – Pani Katarzyny Rejent. Wybór muzyki nie był przypadkowy, gdyż tym akcentem organizatorzy chcieli podkreślić fakt, że bal studniówkowy odbywa się w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

A potem był toast szampanem i … „Tylko mnie poproś do tańca, w którym się życie zatrzyma”, czyli wspaniała zabawa trwająca do białego rana.

Mamy nadzieję, że wspomnienia z balu studniówkowego pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników. Jedno jest pewne: zdjęcia i film, nagrany podczas zabawy, nie pozwolą nam o niej zapomnieć …

uczniowie i wychowawcy klas IV

Dodaj komentarz

Skip to content