Karolewscy zapaśnicy na Mistrzostwach Województwa

20 stycznia 2018 roku w Hali Mistrzów w Kętrzynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym oraz mini zapasy dzieci.

W zawodach wzięło udział niespełna 70 zawodników z 10 klubów z województwa warmińsko-mazurskiego oraz gościnnie zawodnicy z Podlasia oraz Rosji.

Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 9 zawodników. Wszyscy nasi zapaśnicy stanęli na podium, a w wielu kategoriach na najwyższym. Ogólnie zdobyliśmy 14 medali – 9 złotych i 5 srebrnych. W dwóch grupach wiekowych: kadetów i juniorów drużynowo zajęliśmy I miejsce. System zawodów był taki, że najstarsze roczniki kadetów miały prawo startu w kategorii juniorów. Dzięki temu część zawodników startowało w starszej kategorii wiekowej. Wśród nich było dwóch uczniów naszej szkoły Adam Gnatkowski oraz Konrad Kłos, dla którego były to pierwsze zawody. Adam walczył pewnie i pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników w naszym województwie. Jeśli chodzi o Konrada, to pełne zaskoczenie…. W dwóch kategoriach wiekowych, kadet i junior wywalczył II miejsca. Jeśli będzie tak rozwijał się, to będziemy mieli dużo powodów do radości… Zauważalna była dominacja naszych zapaśników podczas tych zawodów. Świadczy to o dobrze prowadzonej polityce klubu oraz o właściwym systemie treningowym. Wiadomo, jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy, ale małymi krokami dojdziemy do MISTRZOSTWA….