XXVI Międzynarodowy Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet

W dniach 6-8 października w Kraśniku odbył się XXVI Międzynarodowy Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 11 państw: Ukrainy, Litwy, Estonii, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Białorusi, Kanady, Słowacji, Rumunii oraz Polski. Wielkim zaskoczeniem była reprezentacja Hiszpanii, która wystawiła około 15 zawodników i zaprezentowała bardzo wysoki poziom zdobywając wiele medali. Wśród wielu znakomitych gości był Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Andrzej Supron. 

Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 4 zawodników. Wśród nich było dwóch uczniów naszej szkoły: Adam Gnatkowski, który startował w kategorii do 74 kg juniorów oraz Kamila Czerwińska w kategorii do 48 kg juniorek. Nasi zawodnicy spisali  się bardzo dobrze. Adam zajął ostatecznie XII miejsce, natomiast Kamila przegrywając walkę finałową wywalczyła II miejsce. W zawodach wystartował również Jakub Furlepa, na co dzień reprezentujący klub OLIMP Kętrzyn. Ostatecznie zajął on X miejsce. Patrząc na liczbę uczestników oraz bardzo wysoki poziom walk jest to bardzo dobry wynik. Trzeba też powiedzieć, że szkoleniowo było to bardzo dobre doświadczenie dla naszych zawodników.

               
Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Bobrowskiemu – Wójtowi Gminy Kętrzyn oraz Panu Janowi Mickiewiczowi – Dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie za pomoc w wyjeździe na zawody.

 

Krzysztof Kania

Dodaj komentarz

Skip to content