KAROLEWIADA 2017

 Karolewiada, Karolewiada…..

….Jeśli są tacy, którzy wątpią, że można połączyć zabawę, pracę i rywalizację w jedno, to muszą wziąć udział w Karolewiadzie – świecie młodzieży symbolizującym żywioł „wiosny życia”. W ZSCKR w Karolewie juz po raz siódmy odbyła się w pierwszy dzień wiosny 21 marca zabawa wszystkich klas -bloków przedmiotowych wraz z kadrą pedagogiczną i zaproszonymi gimnazjami. Samorząd Uczniowski, który pokoleniowo przejmuje odpowiedzialność za rozwój społeczny i integrację ludzi młodych, w tym roku również wypełnił zadanie organizacji Karolewiady. Opiekunowie Samorządu: pani Małgorzata Jankielewicz i pani Magda Jurkiewicz odpowiadały za scenariusz uroczystości i czuwały nad harmonogramem konkurencji.

 Święto młodzieży to przede wszystkim idea żywiołu młodości i przyjaźni oraz integracja zespołów klasowych w blokach: Żółtym (żywieniowcy) Zielonym (agro-rolnicy, weterynarze, architekci) Niebieskim( mechanicy i zawodowcy).

O godz. 9.00 rozpoczęliśmy spotkanie klas i nauczycieli na placu apelowym Zespołu, gdzie zgodnie z tradycją wykonane zostało wspólne zdjęcie. Tutaj można było podziwiać oryginalne stroje uczestników, usłyszeć hasła i zobaczyć kolorowe transparenty towarzyszące grupom. Tutaj również zajechały „cudeńka” motoryzacji, by uświetnić paradę. Następnie rozentuzjazmowany korowód, prowadzony przez Samorząd Uczniowski; Weronikę Deryło, Karolinę Czeczko i Tomasza Chmieleńskiego, przeszedł do sali sportowej Olimpia.

Prowadzący imprezę: Paweł Ptak i Aniela Kowalczuk, powitali społeczność szkoły i zaproszonych przez Samorząd Uczniowski uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami z Gimnazjum Gminnego w Karolewie, Gimnazjum z Windy i Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie. Następnie pan Dyrektor Jan Mickiewicz dokonał symbolicznego przekazania „klucza władzy” w ręce Samorządu Uczniowskiego. Akt ten zawsze rozpoczyna Karolewiadę i wywołuje wielki aplauz wśród młodzieży. Prowadzący imprezę w sposób odpowiedzialny i bardzo profesjonalny czuwali nad scenariuszem i przebiegiem konkurencji oraz umiejętnie stopniowali emocje „walczących”. Stawką wygranej była w tym roku szkolnym nagroda Dyrektora- czek pieniężny oraz słodycze dla całego wydziału.

Walcząc o punkty przyznawane przez jury, każdy z bloków prezentował się w następujących konkurencjach: „Piosenka…mój bohater filmowy”, Miss lub Mister Karolewa w strojach: turystyczno-wycieczkowym, sportowo-rekreacyjnym, wieczorowo-dancingowym oraz konkursie „Taniec z gwiazdami” i „Teleturnieju1 z 9”.

Rywalizację oceniało jury w składzie: pan dyrektor Jan Mickiewicz, pan wicedyrektor Zbigniew Bodnar, pan wicedyrektor Dariusz Chomka, pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, pani pedagog Małgorzata Sokołowska, pan kierownik szkolenia praktycznego Adam Kołakowski. Specjalnym kryterium była ocena publiczności. Każdy blok przedmiotowy prezentował na hasło prowadzącego żywiołowo swoje okrzyki i pomysłowe gadżety.

Uczestnicy- Niebiescy- pokazali siłę ekspresji i teatralizację gestów w pięknej scenerii filmowej „Titanica”. Zachwycili publiczność rozmachem wydarzeń na pokładzie statku, konwencją góry lodowej. Oklaskiwano romantycznych kochanków targanych i rozdzielonych przez silne fale. Nawet publiczność odczuła grozę sceny… i słoną wodę morską. Żółci postawili na energię i przebojowość reżyserując sceny z filmu: „Czterej pancerni i pies”. Śpiewąjąca Lidka, romantyczna Marusia i odważny Gustlik rozbawili publiczność a następnie zaśpiewali piosenkę „Ballada o pancernych”. Na scenę wjechał czołg „Rudy 102”, Grigorij pilnując Szarika odpalił racę …

Zieloni wybrali życiowe mądrości i uniwersalne sentencje „z przymrużeniem oka” z filmu „Ranczo”. Pomysłowa czerwona ławeczka, na której zasiedli: Stach „Japycz’, Maciej Solejuk, Tadeusz Hadziuk oraz Pietrek, wzbudziła aplauz. Nie zabrakło także pozostałych  bohaterów serialu, którzy charakterystycznym strojem i monologami oddali klimat filmu. Anna Kopyść wykonała tytułowy utwór : „To tylko sny…” Poziom występów był artystycznie bardzo wysoki, na uwagę zasługują dobór aktorów, oryginalność konwencji i dopracowane szczegóły techniczne.

Następnie uczniowie wykazali się umiejętnościami tanecznymi i nie tylko…a publiczność głośno dopingowała, śpiewała ale też tańczyła. Entuzjazm i chęć rywalizacji udzielały się  uczestnikom i obserwatorom. Żywiołowo reagowano także na konkurencje teleturnieju, ale  prowadząca pani Ewa  Wereda świetnie panowała nad przebiegiem rywalizacji i sprawiedliwą punktacją, zaś pani Lucyna Olszewska nad doborem rekwizytów i przebiegiem wydarzeń na scenie. Rywalizacja była zacięta, uczestnicy potrafili wykrzesać z siebie mnóstwo siły i przebojowości nawet w biciu piany z białek.

Konkurencja związana z prezentacją strojów Miss i Miss-tera wywołały fale oklasków i westchnień…Charakteryzacja występujących, pomysłowość kreacji i prezentacje najpiękniejszych, nie miały sobie równych. Zieloni przygotowali katalog – magazyn modowy z opisem kreacji, także tło i plenery dla swoich naj… Żółci wybrali przebranie na scenie i podróż na pustynię, a Niebieskich reprezentował „człowiek orkiestra” .

 Przed ogłoszeniem wyników Karolewiady na scenie pojawił się gość specjalny, absolwent naszej szkoły Patryk Zborowski, który wykonał brawurowo utwory grupy Akcent: „Oczy zielone” i „Przekorny los”. Uczniowie byli pod wrażeniem występu Patryka, a scena należała również do nich.

W ostatecznej klasyfikacji w VII Karolewiadzie 2017 zwyciężyli Niebiescy, zdobywając 1278 punktów, II miejsce zajęli Żółci z 1262 punktami a III miejsce Zieloni zdobywając 1184 punkty. Gratulujemy wszystkim. Ten dzień przejdzie do historii szkoły, czego dowodem jest wykonanie wspólnego zdjęcia na scenie.

 Samorząd Uczniowski wyraża swoje uznanie dla nauczycieli, którzy potrafili dać wsparcie i wykrzesać wielki potencjał z uczniów. Kreatywność, pomoc i zaangażowanie w realizację konkurencji na pewno wymagała wyrzeczeń, ale to dzięki Wam drodzy nauczyciele- uczniowie uwierzyli w siebie, zdobyli przeświadczenie, że warto realizować cele, pracować z innymi i dla innych.

Dziękujemy Dyrekcji za wsparcie naszych działań i zaufanie. Doceniamy piękny wystrój sali oraz dekoracje sceniczne przygotowane przez panią Eleonorę Bronakowską. Nad oprawą techniczną uroczystości czuwał pan Grzegorz Kociński. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie do nas i wspólne spędzenie tego dnia.

>>> Link do materiałów wideo <<<

Dodaj komentarz

Skip to content