I Powiatowe Targi Zdrowia

18 marca 2017 r. odbyły się I Powiatowe Targi Zdrowia. W trakcie ich trwania była możliwość honorowego oddania krwi oraz przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych.

Oprócz tego przygotowane były stoiska promujące tradycyjną i zdrową żywność. Można było spróbować różnego rodzaju pieczywa przygotowanego przez lokalne piekarnie , zjeść pysznych potraw przygotowanych przez warsztaty terapii zajęciowej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, powiatowe szkoły ponadgimnazjalne, karczmę „Berta” ze Świętej Lipki oraz zespół „Kosaczewina”. Także sklep zielarski , ogrodniczy i ortopedyczny przedstawiły swoją ofertę .

Prezentowano również szereg działań profilaktyczno-informacyjnych. Odbyły się także zajęcia na basenie, zumba dla dzieci i dorosłych, zajęcia fitness, nauka pierwszej pomocy.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się także w tą akcję przygotowując stanowisko ze zdrową żywnością. W tym celu przygotowali do degustacji: pastę ze słonecznika i suszonych pomidorów, sałatkę z ciecierzycy z majonezem z ziemniaka, „smalec” z fasoli oraz chałwę z sezamu i miodu.

I Powiatowe Targi Zdrowia były spotkaniem wielu osób , których łączy jeden mianownik zdrowie.

Agata Łysynkiewicz Kamil Kruk

Barbara Degórska Anna Skrzypa Halina Szeląg

Niecodzienne przepisy na co dzień (do pobrania)

Dodaj komentarz

Skip to content