Walentynkowy konkurs recytatorski

Tradycyjnie w lutym, przy okazji święta zakochanych, odbyła się kolejna edycja Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego.

Szkolna biblioteka zamieniła się w romantyczną świątynię, przepełnioną miłosnymi westchnieniami i szeptami… Uczestnicy wybrali piękne wiersze o miłości i swoimi interpretacjami podbijali serca słuchaczy. Jury, zarazem organizatorki tego konkursu, panie: Katarzyna Dziębowska, Małgorzata Hrycenko i Janina Fąderska, dały się oczarować i jednogłośnie uznały, że jedna z uczestniczek była bezkonkurencyjna. Interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Przy winie” w jej wykonaniu, poruszyła do głębi wszystkich obecnych.

Mowa tutaj o Annie Kopyść, uczennicy klasy III TW, która zajęła I miejsce. II miejsce zajął Michał Nowiński (IV a TŻiUG) za interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Dwie krople”. III miejsce ex aequo zajęły: Weronika Deryło (III b TŻiUG) deklamująca wiersz Agnieszki Osieckiej „Umrzeć z miłości” oraz Milena Kozłowska (III TW/TAK), która recytowała wiersz „Ocalić od zapomnienia” K. I. Gałczyńskiego. Serdecznie gratulujemy! Laureaci, poza oceną celującą z języka polskiego, otrzymali dyplomy oraz nagrody-niespodzianki.

Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz oceną bardzo dobrą z języka polskiego. A byli to: Łukasz Dzieńkowski, Dominika Kwiatkowska, Natalia Rajs, Mirella Suchocka, Magdalena Seges i Magdalena Mróz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji i zapraszamy za rok!

Organizatorzy

Dodaj komentarz

Skip to content