Wycieczka dydaktyczna do fabryki New Holland i firmy Rolserwis w Płocku

Dnia 07.06.1016 grupa uczniów pionu mechanizacji rolnictwa wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do fabryki New Holland w Płocku.

Dzięki uprzejmości Dyrektora firmy ROLSERWIS Pana Wojciecha Obidowskiego mieliśmy możliwość poznania procesu produkcji kombajnów zbożowych klasy TC oraz zaznajomienia się z funkcjonowaniem firmy Rolserwis, dealera firmy New Holland. Fabryka zrobiła na nas ogromne wrażenie, na powierzchni ponad 9 ha pod jednym dachem produkowane są kombajny zbożowe, prasy oraz hedery do wszystkich typów kombajnów New Holland na świecie. W zakładzie CNH zatrudnionych jest ponad 1400 osób. W znacznej większości każdy kombajn produkowany jest ręcznie. Niestety, ze względu na zasady panujące w zakładzie oraz przepisy bezpieczeństwa, nie mogliśmy robić zdjęć na hali produkcyjnej. Wszystkich, którzy chcieliby poznać proces produkcji kombajnu zachęcamy do obejrzenia filmu na stronie Youtube.

 

Po wizycie na terenie fabryki udaliśmy się do firmy Rolserwis. Po terenie zakładu oprowadził nas Pan Wojciech Obidowski. Poznaliśmy zasady funkcjonowania firmy, serwisu oraz działu sprzedaży. W czasie zwiedzania zapoznani zostaliśmy z nowościami i tendencjami, które można wykorzystywać w nowoczesnym rolnictwie. Dzięki tej wycieczce wiemy, jak powinno wyglądać i jakich maszyn możemy używać w naszych gospodarstwach.

Dodaj komentarz

Skip to content