ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W FINALE VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU

Czternastego kwietnia Dominika Kwiatkowska, Marta Piwek i Jola Benedyczuk z klasy III technikum architektury krajobrazu zajęły 6 miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, który odbywał się w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Usług Handlowych w Gdańsku.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Rywalizacja miała na celu zainspirowanie uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, do tworzenia nowatorskich rozwiązań zagospodarowania terenów zieleni.

W czwartek, trzydzieści jeden drużyn z całego kraju, rozegrało na terenie zabytkowego parku Ludolphino w Gdańsku „ogrodowy mecz” o puchar. Młodzież w ciągu dwóch godzin miała do wykonania kilka zadań terenowych polegających na rozpoznaniu roślin w stanie bezlistnym, a także zadanie projektowe: wykonać z dostępnych materiałów miejsce w ogrodzie, które będzie spełniało funkcje dydaktyczne, wypoczynkowe i rekreacyjne. Dziewczyny poradziły sobie fantastycznie, co w ostatecznej klasyfikacji dało naszej szkole 6 miejsce.

Kolejnego dnia, w piątek, dziewięćdziesięciu uczestników zmierzyło się w konkurencji indywidualnej. Po napisaniu testu nasza Dominika była na 4 miejscu! Tym samym zakwalifikowała się do wielkiego finału, gdzie nagrodą główną był indeks  na kierunek architektura krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zadanie praktyczne z którym zmierzyli się finaliści sprawdzało nie tylko wiedzę, ale również zdolności manualne, projektowe i wyczucie estetyki. Ostatecznie Dominika uplasowała się na 10 miejscu wygrywając licencję na korzystanie z profesjonalnego programu graficznego do projektowania Gardenphilia DESIGNER o wartości 2 tys. zł.

JOLA: „Konkurs w Gdańsku to pozytywne doświadczenie, które nauczyło mnie jak dokładnie trzeba się uczyć, aby coś osiągnąć w zawodzie technik architektury krajobrazu”

MARTA: „ Wyjazd na konkurs do Gdańska to jeden z bardziej udanych wyjazdów w kierunku pomorskim. Pokazałyśmy, że chodź pochodzimy z małych miejscowości, to niczym nie odstajemy wiedzą od uczniów z dużych miast. Warto jeździć na takie konkursy, zdobywać nowe doświadczenia i poznawać świetnych ludzi.”

DOMINIKA: „Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu to zupełnie nowe doświadczenie! Cieszę się, że pomimo tylu drużyn z całej Polski udało nam się w grupie, a także indywidualnie zająć miejsca blisko podium. Mam nadzieję, że wybierzemy się tam za rok, wygramy indeksy i pokażemy, na co naprawdę nas stać!”

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za umożliwienie architektom krajobrazu udziału w tym prestiżowym wydarzeniu, które na pewno zaowocuje dalszymi sukcesami!

 

Nauczycielki techniku architektury krajobrazu

Dodaj komentarz

Skip to content