Zespół Pieśni i Tańca w Kruzach

25.09.2015 r. Zespół Pieśni i Tańca Ludowego z samego rana wyruszył do miejscowości Kruzy, okolice Reszla, aby zaprezentować tańce regionu Warmii i Mazur podczas uroczystości 15 – lecia Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjnego – Wychowawczego, który  jest placówką publiczną dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz dla uczniów ze sprzężonymi niepełnosprawnościami w wieku od 6 do 25 lat, które z tej racji nie mogą uczęszczać do szkoły w miejscu zamieszkania.

 Uroczystość rozpoczęła się od mszy Świętej, po niej wszyscy uczniowie ośrodka wraz z wychowawcami pod przewodnictwem Dyrektor Szkoły pani Agaty Milewskiej zatańczyli taniec narodowy „Polonez”. W korowodzie tańca chodzonego brała udział nasza absolwentka i wieloletni członek Zespołu Ludowego w Karolewie Sandra Kęska. Dostojność, elegancja oraz prostota ukazana w tańcu  została nagrodzona owacjami na stojąco. Kolejnym punktem programu były przemówienia, które rozpoczęła pani Dyrektor Ośrodka dziękując zaproszonym  gościom za przybycie oraz  za wsparcie w rozwój młodzieży jaki i placówki.      Po cyklu przemówień  przyszedł czas na część artystyczną, podczas której swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ośrodka oraz Zespół Pieśni i Tańca ZS CKR w Karolewie. W repertuarze gospodarzy zobaczyliśmy: taniec ognia i przedstawienie „Hula Bula szuka żony”, których autorem jest pani Irena Zamara, gimnastykę sportową tzw. piramidy, przygotował  pan Piotr Gaj. Następnie wyróżniono uczniów za szczególne osiągnięcia plastyczne i sportowe. Część oficjalną zakończono degustacją tortu. Całej uroczystości towarzyszyły także pokazy sprzętu wojskowego, sprzętu policyjnego oraz  straży pożarnej oraz pokaz  tresury psów policyjnych.

Impreza wywarła na nas ogromne i niezapomniane wrażenia. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Ośrodka Agacie Milewskiej za zaproszenie, Dyrektorowi ZS CKR w Karolewie panu Ryszardowi Kawczyńskiemu za umożliwienie wyjazdu. Po raz kolejny okazało się, że taniec to środek wyrazu artystycznego, który potrafi cieszyć zarówno oko, jak i serce. 

Dodaj komentarz

Skip to content