KAROLEWIADA 2015

 „Karolewiada wiosnę zapowiada!” – ta urocza rymowanka stała się mottem V Karolewiady, która miała miejsce 20 marca, w przeddzień  pierwszego dnia wiosny.  Podążając za myślą Kazimierza Przerwy-Tetmajera, że „nic tak człowieka nie charakteryzuje, jak rodzaj zabawy, której szuka” postanowiliśmy, że nasza zabawa będzie pełna radości, dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. W naszym wiosennym szaleństwie rywalizowały trzy bloki przedmiotowe: Żywieniowcy (kolor żółty), Agro – rolnicy  (kolor zielony) i Mechanicy (kolor niebieski).

Wzorem roku ubiegłego naszą Karolewiadę rozpoczęliśmy od sesji zdjęciowej na placu apelowym. Następnie barwny korowód prowadzony przez Samorząd Uczniowski przemaszerował do sali sportowej Olimpia. Podziwiać można było oryginalne stroje uczestników, transparenty i niezliczone gadżety w trzech wiodących kolorach.

Karolewiada wiosnę zapowiada!” – ta urocza rymowanka stała się mottem V Karolewiady, która miała miejsce 20 marca, w przeddzień  pierwszego dnia wiosny.  Podążając za myślą Kazimierza Przerwy-Tetmajera, że „nic tak człowieka nie charakteryzuje, jak rodzaj zabawy, której szuka” postanowiliśmy, że nasza zabawa będzie pełna radości, dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. W naszym wiosennym szaleństwie rywalizowały trzy bloki przedmiotowe: Żywieniowcy (kolor żółty), Agro – rolnicy  (kolor zielony) i Mechanicy (kolor niebieski).

Wzorem roku ubiegłego naszą Karolewiadę rozpoczęliśmy od sesji zdjęciowej na placu apelowym. Następnie barwny korowód prowadzony przez Samorząd Uczniowski przemaszerował do sali sportowej Olimpia. Podziwiać można było oryginalne stroje uczestników, transparenty i niezliczone gadżety w trzech wiodących kolorach.

Tradycyjnie, jak każdy apel w tym roku, rozpoczęto inscenizacją fragmentu „Pana Tadeusza” przygotowanym przez klasę  III a TŻiUG, pod kierunkiem pani Marzeny Cogiel. Zabawną scenką „Telimena i mrówki” uczniowie wprowadzili nas w radosny nastrój. Następnie pan Dyrektor Ryszard Kawczyński poprzez przekazanie klucza władzy w ręce Samorządu Uczniowskiego oficjalnie rozpoczął Karolewiadę 2015. 

Prowadzący imprezę, Dominika Jachimczyk i Paweł Ptak, powitali społeczność naszej szkoły i zaproszonych przez Samorząd Uczniowski uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami  z Gimnazjum Gminnego w Karolewie oraz czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji. W tym roku były to: parodia programu „Rolnik szuka żony”, „Zareklamuj swoją szkołę” – reklama dowolnego kierunku w naszej szkole,  „Rewia mody z Pana Tadeusza” oraz stroje i zaangażowanie  publiczności.Rywalizację oceniało jury w składzie: przewodniczący: pan dyrektor Ryszard Kawczyński, pani wicedyrektor Małgorzata Hrycenko, pan wicedyrektor Dariusz Chomka, pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, pan kierownik szkolenia praktycznego Adam Kołakowski oraz nauczyciel z zaprzyjaźnionego gimnazjum pani Bożena Kołodziej. Uczestnicy Karolewiady tańczyli, grali i śpiewali, parodiowali i rozśmieszali do łez, a publiczność szalała, klaskała  i dopingowała swoją  grupę. Rywalizacja była zacięta i każda grupa popisywała się grą aktorską, talentami komediowymi i pomysłami nie z tej ziemi! Dodać można, że wszystkie grupy dały z siebie wszystko i widowisko bardzo się podobało zarówno nam jak i naszym gościom z gimnazjum,. Oni też mieli swoje 5 minut na scenie, gdy musieli rysować wiosenną twarz na baloniku lub przeobrażali kolegę w mumię egipską. 

Poziom występów był wysoki i bardzo wyrównany. W ocenie poszczególnych konkurencji Agro-rolnicy zdobyli najwięcej punktów w parodii programu „Rolnik szuka żony”  . Żywieniowcy najwięcej punktów zdobyli w „Rewii mody”, natomiast Mechanicy podobali się w reklamie kierunku kształcenia. W ostatecznej klasyfikacji w V Karolewiadzie 2015  zwyciężyli Żywieniowcy zdobywając 269 punktów na 300 możliwych, na drugim miejscu uplasowali się Agro-rolnicy z 265 punktami i na trzecim miejscu Mechanicy  zdobywając 257  punktów. Gratulujemy!

 Samorząd Uczniowski dziękuje serdecznie kreatywnym i pełnym pasji nauczycielom i uczniom, zaangażowanym w przygotowanie wspaniałych  konkurencji, które na długo zostaną w naszej pamięci. Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły za wsparcie; nauczycielom  i uczniom odpowiedzialnym za dekoracje sali, dokumentowanie i nagłaśnianie imprezy; jurorom za bezstronność, oraz wszystkim tym, którzy razem z nami cieszyli się tym corocznym świętem młodzieży.

Dziękujemy także Dyrekcji i nauczycielom  Gimnazjum Gminnemu w Karolewie zaużyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz wspólną zabawę.

Samorząd Uczniowski

>> Materiały filmowe <<<

 

Dodaj komentarz

Skip to content