Wycieczka zawodowa do Hotelu „Manor” w Olsztynie

W dniu 29 listopada 2013r. uczniowie kl.III TŻ i GD uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Hotelu Manor w Olsztynie.

Wyjazd był dla młodzieży naszej szkoły, nagrodą za zaangażowanie i włożoną indywidualną ciężką pracę w przeprowadzenie konkursu„ Smaki Wsi”.

Uczniowie mogli podziwiać duży hotel konferencyjno- wypoczynkowy, położony  w malowniczym miejscu nad jeziorem Żbik. Zwiedzanie rozpoczęliśy od dolnej części hotelu, w której znajduje się strefa SPA, z basenami , sauną fińską, gabinetami masażu, salą fitness. W strefie relaksu znajdowała się również kręgielnia, sala bilardowa oraz kolorowe miejsce dla najmłodszych gości- bajkolandia. W trakcie oprowadzania po obiekcie, mieliśmy okazję zobaczenia dwóch restauracji, patio, oranżerii oraz różnego standardu pokoi.  Hotel dysponuje 130 pokojami, 1-,2- osobowymi, dwupoziomowymi oraz apartamentami dla 300 osób. Wokół hotelu znajduje się rozległy teren z własną plażą, boiskami rekreacyjno- sportowymi oraz wiatą na zorganizowane imprezy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, gdzie uczestniczyliśmy w seansie filmowym pt.: Teleskop Alma.  W trakcie projekcji mogliśmy przenieść się przez chilijskie Andy, na pustynię Atacama, gdzie powstaje radioteleskop Alma i dowiedzieć się więcej o kosmosie i  tajemniczym wszechświecie. Podróżowaliśmy przez chwilę po odległych galaktykach i mogliśmy odpowiedzieć sobie na pytania jak rodzą się gwiazdy i planety ? Była to bardzo dobra dla nas wszystkich lekcja astronomii .

W dobrych nastrojach i  z piosenką na ustach powróciliśmy  w piątkowe popołudnie.

W. Ławrywianiec H. Szeląg

 

Dodaj komentarz

Skip to content