Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę 5 października 2013r. w Barcianach odbyła się IV Edycja Święta Pieczonego Ziemniaka zorganizowana przez Stowarzyszenie Barciańska Inicjatywa Oświatowa, Restaurację Feniks oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Program imprezy obejmował:

– konkurs na najlepszą potrawę ziemniaczaną

– kiermasz fantów prowadzony przez Fundusz Stypendialny Bartek

-degustację potraw ziemniaczanych

– występ muzyka reggae Jr Coochta

Uczniowie naszej szkoły, z klas Ib TŻiUG, IIa TŻiUG, III TŻiGD wraz z nauczycielkami  praktycznej nauki zawodu wzięli udział w tej imprezie. Przygotowane zostało stoisko promocyjne ZSCKR w Karolewie, na którym młodzież naszej szkoły częstowała przybyłych gości smażonymi ziemniaczkami, chlebkiem ze smalczykiem i kiszonym ogóreczkiem. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie uczniów Pawła Ptaka i Anieli Kowalczuk z IbTŻiUG, którzy do samego końca z dużą odpowiedzialnością pilnowali patelni z ziemniaczkami.

Młodzież naszej szkoły przyglądała się bacznie konkursowi na najlepszą potrawę ziemniaczaną, którą  w tym roku został „Salceson ziemniaczany”.

Całość imprezy umilała muzyka reggae, piękna słoneczna pogoda i dobre humory wszystkich uczestników.

Wioletta Ławrywianiec

Dodaj komentarz

Skip to content