DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2012

Kim jest współczesny nauczyciel?

Czym inspiruje się w pracy z młodzieżą?

Jak wielki ma wpływ na kształtowane umiejętności, wiedzę i całe dorosłe życie swoich wychowanków?

Dlaczego praca nauczyciela jest tak bardzo niewymierna a tak wielka każdego dnia, na każdej lekcji?

To tylko niektóre z bardzo ważnych refleksji na temat pracy wszystkich pedagogów, wychowawców oraz ludzi zaangażowanych w sferę edukacji.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSCKR w Karolewie świętowano w dniu 12 października 2012 roku. Samorząd uczniowski oraz uczniowie przygotowali apel okolicznościowy.

Dyrektor Zespołu-pan Ryszard Kawczyński skierował do wszystkich nauczycieli słowa uznania i podziękowania za pedagogiczny  wysiłek, za motywację swoich wychowanków oraz niezmienną wiarę w sens pracy nauczyciela. Rangę święta podkreśliły także życzenia, które nadesłali do wszystkich pracowników naszej szkoły – Państwo Kamińscy oraz pan Kazimierz Plocke- Sekretarz Stanu w MRiRW wraz z małżonką Marią Plocke.

W szkole, jak co roku, Samorząd uczniowski zorganizował wśród uczniów  plebiscyt : „Super Belfer” , prezentując wcześniej kryteria wyboru. Po głosowaniu  w trzeciej edycji wyłoniono następujących nagrodzonych nauczycieli:

Nauczyciel –Przyjaciel

I miejsce pan Adam Szymczyk

Nauczyciel- Chodząca Sprawiedliwość

I miejsce pani Ewa Werweda

Nauczyciel Żandarm

I miejsce pan Andrzej Sienkiewicz

Nauczyciel Omnibus

I miejsce pani Ewa Wereda.

Uczniowie wręczyli nauczycielom symboliczne różę oraz dziękowali wychowawcom za ich trudną, odpowiedzialną pracę.

Należy wspomnieć, że w tym dniu ukazał się również nowy numer naszej szkolnej gazetki „Szkolne Newsy”, poświęconej tematyce święta. Numer zawiera min. wywiad z p. Ewą Weredą, wrażenia pierwszoklasistów oraz inne ciekawe artykuły i informacje.

Dodaj komentarz

Skip to content