Święto Niepodległości 2011

Patriotyzm to wartość trudna, bo składa  się na nią  wiele wymagań ale też oczekiwań.

Refleksji  na temat tej wartości służy narodowe święto 11 listopada –Dzień Niepodległości.

W naszej szkole dnia 10 listopada nauczyciele i społeczność uczniowska  zgromadziła   się w hali „Olimpia”, by uczestniczyć w  montażu muzyczno –poetyckim  na temat wagi tego narodowego święta. Motywem przewodnim apelu była wartość naszej polskości –dziś rozumianej jako wolność działania dla rozwoju siebie i innych współobywateli.

Scenariusz uroczystości i występy  młodzieży przygotowały : pani Joanna Cieleszyńska i pani Marta Śniadowska. Udział w programie artystycznym uświetnił  piękną grą na gitarze pan Adam Szymczyk.

Pani dyrektor- Małgorzata Hrycenko, powitała nauczycieli i uczniów oraz wprowadziła uczestników uroczystości w problematykę symboliki uroczystości.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor  nawiązała do dwóch kategorii narodowego  patriotyzmu: walki i poświęcenia oraz pracy i nauki dla ojczyzny. Nasza historia udowadnia, że w trudnych momentach dziejowych zawsze wykazujemy się solidaryzmem działania. Ważne, by dziś rozumieć słowo „patriotyzm” jako model postępowania społecznego.

Apel w wykonaniu uczniów,  był połączeniem refleksji nad trudną drogą do niepodległości oraz nawiązaniu do trudnych  wyzwań dla współczesnego pokolenia, w myśl hasła: ”Żeby Polska, była Polską”

Recytacje wierszy o tematyce historyczno-patriotycznej oraz pieśni w wykonaniu uczennic, wprowadziły widzów  w nastrój refleksji i zadumy.

 Szczególne wrażenie wywarły na słuchaczach: recytacja wiersza C. K. Norwida: „Moja piosnka”, piosenki  wykonane przez Monikę Kamińską przy aranżacji muzycznej pana Adama Szymczyka  oraz  występ uczniów klasy IV TMR, którzy z odwagą i dumą wykonali pieśni legionistów. Konferansjerami uroczystości  byli: Daniel Nachiło  i Patrycja Gołębiowska. Scenerię występu tworzyła piękna, tematyczna dekoracja sali, wykonana przez panią Eleonorę Bronakowską i pana Zbigniewa Sosnówkę.

W apelu wystąpili:

Pan Adam Szymczyk-gitara,

Monika Kamińska-śpiew , IV TOUG

Justyna Bałdyga- recytacja, IV AK

Justyna Fedczak- recytacja, IV AK

Mateusz Dziemiela- recytacja, IV TOUG

Nachiło Daniel-konferansjer, III AG 

Patrycja Gołębiowska-konferansjer, III AG

Anna Pawlik i Weronika Zapełowska-śpiew

Karol Michalski-recytacja, I TMR

Łukasz Burczek- recytacja, I TMR

Mariola Zakrzewska-recytacja,  I AK

Sandra Kęske- recytacja, I AK

Oraz klasa  pani Lucyny Olszewskiej-chłopcy z IV TMR.

Uroczystość szkolna,  stała się powodem do świętowania także sukcesów naszych uczniów:

Justyna Żełobowska- zajęła III miejsce na Mistrzostwach  Europy Juniorek w Rosji i zaprezentowała  zdobyty puchar. Należy nadmienić, że uczennica zdobyła  następujące tytuły:

 I m-ce w Pucharze Polski Kadetek w 2010r,

Wicemistrzostwo  Polski w kategorii Juniorek 2011,

III m-ce na Mistrzostwach Europy Kadetek –Francja 2010,

V m-ce na Mistrzostwach Świata Juniorek –Turcja 2011,

I m-ce na „Turnieju silniejszych” –Ukraina 2011.

Uczennica za swoje sukcesy otrzymała jednorazowe stypendium ufundowane przez dyrektora ZSCKR pana Ryszarda Kawczyńskiego.

Do sukcesów sportowych uczniów ZSCKR należy zaliczyć także zdobycie Mistrzostwa Powiatu w Turnieju Piłki Ręcznej   przez naszych piłkarzy  z trenerem panem Cezarym Tyszką.

Dnia 07.11.2011 roku odbył się turniej, w którym drużynowo udział wzięły szkoły:

ZSCKR Karolewo, ZSO w Kętrzynie i PCE w Kętrzynie.

Wyniki meczów przedstawiają się następująco:

PCE Kętrzyn: ZSO Kętrzyn 8:12

ZSCKR Karolewo: PCE Kętrzyn 32:8

ZSCKR Karolewo:  Z.S.O Kętrzyn  22:8

Kolejność drużyn :  ZSCKR-  4 pkt;  Z.S.O- 2 pkt; PCE – 0 pkt

Skład  drużyny  Karolewa:  Ciborski Adam, Nachiło Daniel, Ćwikowski Mieczysław, Moskalik Marcin, Nowicki Kamil, Marchliński Kamil, Żebrowski Rafał, Dudek Kamil, Dziakiewicz Paweł, Oładak Mateusz, Bogusz Michał , Witas Marcin. Dziękujemy   za wspaniałą grę i emocje sportowe oraz życzymy doskonałej formy i sukcesów.

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu „Gdy myślę Ojczyzna…”

Jury, w skład którego weszli nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele przedmiotów humanistycznych, wybrało laureatów IV edycji Szklonego Konkursu „Gdy myślę Ojczyzna…”. W bieżącym roku szkolnym wpłynęło 11 prac ocenianych w kategorii:

„album, kronika, przewodnik”. Wśród nich znalazły się prace zespołowe i indywidualne. Jury postanowiło przyznać trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia. Oto one:

  1. Patryk Czeczko, kl. IV AG i Angelika Popławska, kl. II AG, za album „Polska”
  2. Sara Kuraj i Ewelina Wyskiel, reprezentujące klasę IVTOUG, za album „Moja mała ojczyzna”.                              
  3. Marek Wincza, kl IV TR i Izabela Mechuła, kl.IV TŻiGD, za album „ Cztery pory roku (pełne uroku) w mojej małej Ojczyźnie”

Wyróżnienia otrzymali: Roksana Kaszubowska, kl II AK, za album „Moja mała Ojczyzna –Kętrzyn”, Patrycja Januszewska i Alicja Jachimczyk, obie z klasy I AK, za album „Koczarki w obiektywie”, Magdalena Aleksandrzak, kl II TŻiGD, za „Korsze moją małą Ojczyzną”.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny z języka polskiego. Laureaci konkursu otrzymują nagrodę w postaci wycieczki krajoznawczej ufundowanej przez dyrekcję naszej szkoły. 

Klipy filmowe:

 

Dodaj komentarz

Skip to content