Inauguracja roku szkolnego w Siennicy Różanej

Począwszy od roku 2007, a więc od chwili gdy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ponownie przejęło część szkół rolniczych w Polsce corocznie organizowana jest centralna uroczystość inaugurująca naukę w tych szkołach.

W tym roku odbyła się ona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej w powiecie Krasnostawskim ( woj. Lubelskie). W uroczystościach tych brała udział delegacja naszej szkoły, której przewodniczył Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie Ryszard Kawczyński,  w skład której weszliśmy również my: Natalia Mackiewicz , Justyna Fedczak ( III TAK) oraz Marcin Olenkowicz ( IV TR), prezentując sztandar naszego Zespołu.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu ponad 30 pocztów sztandarowych do kościoła parafialnego gdzie uroczystą Mszą Św. inaugurującą odprawił ks. arcybiskup Józef Życiński- Metropolita Lubelski. Po Mszy Św. wszyscy udaliśmy się do szkolnej sali sportowej, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Z pośród licznego grona gości głos zabrali: Tadeusz Nalewajk- Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pani Genowefa Tokarska- Wojewoda Lubelski. Rangę szkolnictwa rolniczego podkreślił w swoim wystąpieniu pan poseł Tadeusz Sławecki wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji. Po zakończeniu oficjalnych wystąpień odbyła się część artystyczna w której wystąpili uczniowie szkoły z Siennicy Różanej oraz grupa taneczna z Chełma . Wszyscy podziwialiśmy urok wsi, piękne otoczenie szkoły oraz produkty regionalne na jarmarku gminnym. Poza oficjalną częścią naszej wizyty, dzięki naszemu Dyrektorowi odwiedziliśmy również pobliski Zamość. W ekspresowym tempie Pan Dyrektor oprowadził nas po Zamojskiej Starówce. Odwiedziliśmy również restaurację Pana Witolda Paszta z zespołu VOX. W drodze powrotnej z Zamościa do Krasnegostawu obejrzeliśmy plantację chmielu oraz stary, zabytkowy wiatrak. Do domu wróciliśmy już po północy. Pomimo trudów podróży ( 500 km w jedną stronę) wyjazd uznaliśmy za bardzo ciekawy, umożliwiający nam poznanie zupełnie innego regionu Polski.

 

Dodaj komentarz

Skip to content