ERASMUS+ PRAKTYKI ZAWODOWE – PODSUMOWANIE

Uwieńczeniem dwutygodniowej praktyki zagranicznej naszych uczniów było jej podsumowanie, podczas którego uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności. Zostały one przyjęte z ogromnym entuzjazmem, a dodatkową atrakcją tego spotkania był wieczór grecki. Dzięki niemu poznaliśmy tradycyjne tańce tego kraju oraz zobaczyliśmy niezwykłe stroje ludowe. Nie zdążyliśmy się zorientować, kiedy znaleźliśmy się wśród grona wszystkich uczestników tańczących zorbę. Było to bardzo jednoczące doświadczenie, które tak jak cały pobyt, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nowe kompetencje zawodowe, szersze umiejętności językowe, wiedza z zakresu, historii, geografii i kultury Grecji oraz nowe znajomości to możliwości, które daje program Erasmus+. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią. Naszej młodzieży dziękujemy za zaangażowanie, pracowitość, punktualność, dbanie o bezpieczeństwo i godne reprezentowanie szkoły. Dyrekcji ZSCKR w Karolewie jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w tej bezcennej formie edukacji.

A oto „Top 10” wydarzeń naszego projektu, które wybrali uczestnicy:

  1. Wyprawa survivalowa do wąwozu (szkoda, że nie możemy tego powtórzyć 🙂 ).
  2. Gra terenowa podczas zwiedzania Olimpii – kolebki igrzysk olimpijskich.
  3. Kąpiele w słońcu, basenie i Morzu Jońskim (Zatoka Koryncka).
  4. Wieczory z gitarą i grami planszowymi pana Pawła – naszego przewodnika.
  5. Wieczór grecki, poznawanie kultury i kulinariów Grecji, integracja ze szkołą w Oleszycach.
  6. Integracja z greckimi rówieśnikami – motywacja do nauki języka angielskiego.
  7. Pokaz uprawy drzew oliwnych, wytwarzania oliwy i jej degustacja – mniam…
  8. Praktyki zawodowe z panem Kostasem (MR. BOSS) – opiekunem praktyk.
  9. Wspólne spacery i odkrywanie Erateini, Galaxidi, Nafpaktos, Delphi, Tolofou.
  10. Przeprawa promem i mecz piłki nożnej z Grekami (Miki – you are the best).

„Zwiedzanie miejsc związanych z kulturą i mitologią grecką – to było to, czego się nie spodziewałam…, zwiedzanie zabytkowych miejsc to ciekawa forma nauki…, widok zachodu słońca podczas rejsu promem zrobił na mnie ogromne wrażenie…, Świątynia Apollina – to było to!, pyszna pita i prawdziwy grecki gyros – pamiętam ten smak…, gra terenowa w Olimpii – współpraca, zabawa, nauka, pozytywna rywalizacja – bezcenne…, poznanie klimatu greckich wsi i miasteczek, wchodzenie w interakcje z lokalną społecznością – dużo się działo…, spędziliśmy super czas, mimo, że było dość upalnie…, wiem jak powinna smakować oliwa z pierwszego tłoczenia…, zorba to bardzo integrujący taniec, ale trzeba mieć dobrą kondycję…, praca, nauka, integracja – ten wyjazd nam się naprawdę udał!” – podsumowują uczestnicy projektu. „Nic dodać, nic ująć” – przyznają opiekunowie.

Projekt nr 2023-1-PL01-KA-121-VET000125764 dofinansowany przez Unię Europejską.

 

Skip to content