Targi gastronomiczne w Hotelu Mazurski Raj w Piaskach

10 kwietnia niedaleko Rucianego Nidy odbyły się targi gastronomiczne, na których młodzież klasy 4 HTP mogła obejrzeć sprzęt gastronomiczny z jego nowymi możliwościami. Byliśmy zaskoczeni  funkcjonalnością urządzeń, co zachęciło nas do włączenia się w dyskusję z wystawcami. Ponadto mogliśmy na bieżąco obserwować sporządzanie potraw oraz uczestniczyć w degustacji w bardzo przyjaznej  atmosferze.

Młodzież, po obejrzeniu wszystkich stanowisk, chętnie podchodziła kolejny raz, aby dowiedzieć się więcej już nie tylko o sprzęcie, ale również o samej pracy w gastronomii. Szefowie kuchni, barmani, bariści chętnie opowiadali jak rozpoczęła się ich praca w tej branży, gdyż w niektórych przypadkach nie był to ich pierwszy wybór.

Mogliśmy również obejrzeć konkurs baristyczny parzenia kawy na czas, w którym na bieżąco każda kawa była oceniana przez jurora pod względem prawidłowości parzenia. Obserwacja konkursu, jak też z organizacji całego przedsięwzięcia sprawiły, że poszerzyliśmy nasze doświadczenia zawodowe i mogliśmy lepiej rozpoznać przyszłe możliwości zatrudnienia.

Hotel, w którym byliśmy położony jest w przepięknym miejscu, co również nas zachwyciło. Byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w targach i zachęceni by pojechać kolejny raz.
Serdecznie dziękuję młodzieży za właściwą postawę i zaangażowanie w rozwijanie kompetencji zawodowych i społecznych, uczestniczenie w tym wydarzeniu sprawiło mi ogromną przyjemność.

Halina Szeląg

Skip to content