ERASMUS+ PRAKTYKI ZAWODOWE

Poza praktykami zawodowymi, Erasmus+ pozwala na odkrywanie kultury kraju, w którym przebywamy. Jesteśmy pod wrażeniem zwiedzania miejsc w Grecji, które są kolebką cywilizacji Europejskiej, a niektóre z nich znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak np. Świątynia Apollina w Delfach, w której zasiadały wyrocznie – pytie.

Mogliśmy także poznać historię pierwszych igrzysk olimpijskich podczas wycieczki do starożytnej Olimpii. Podziwialiśmy ruiny świątyni Zeusa i Hery, warsztat jednego z największych rzeźbiarzy tamtego czasu – Fidiasza oraz stadion, na którym odbywały się pierwsze konkurencje olimpijskie: bieg na ok 200 m, zapasy, rzut dyskiem, rzut oszczepem i wyścigi czterokonnych rydwanów. Dzięki wizytom w muzeach mogliśmy podziwiać eksponaty świadczące o kulturze Greków.

Integracji służyły również wspólne kąpiele w basenie i morzu, poznawanie okolicy, w szczególności nadmorskich miasteczek Eratini i Galaxidi, degustacja tradycyjnych greckich dań oraz odkrywanie stylu życia mieszkańców Zatoki Korynckiej. Młodzież rozwijała umiejętności komunikacji w języku angielskim, spędzając czas z greckimi rówieśnikami.

Erasmus+ uczy, integruje i poszerza horyzonty!

Projekt nr 2023-1-PL01-KA-121-VET000125764 dofinansowany przez Unię Europejską.

Skip to content