Międzynarodowe Targi Ogrodnicze Garden Expo Warsaw

                Cytując klasyka: „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata” targi branżowe są niezwykle cennym doświadczeniem dla każdego, kto na poważnie interesuje się rozwijaniem swojej pasji w wybranym zawodzie. Możliwość spotkania szerokiego grona specjalistów oferujących produkty i usługi na najwyższym, międzynarodowym poziomie jest także sposobem na znalezienie własnej drogi zawodowej.

                W piątek 16 lutego grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z opiekunami wybrała się do Nadarzyna na Międzynarodowe Targi Ogrodnicze, gdzie można było zapoznać się ofertą kilkudziesięciu firm działających w szeroko pojętym projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni.

                Wśród wystawców znaleźliśmy firmy oferujące małą architekturę ogrodową. W tym także tę  wpisującą się w nurty ekologiczne, z szerokim asortymentem karmników, hoteli dla owadów a nawet kurników. Wielu wystawców oferowało swoje rośliny i wyroby pomocne w ich produkcji. Nie zabrakło także najnowszych technologii – systemów zielonych ścian, jacuzzi i basenów ogrodowych oraz robotów koszących. Wśród szerokiej oferty znaleźliśmy także tężnie ogrodowe i groty solne.

                Nasi uczniowie skupili się oczywiście na najnowszych trendach wśród produkcji roślin. Mamy tylko nadzieję, że w podróżnym pośpiechu jednak nie pogubili swoich bratków 😊. Pozdrawiamy i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu – może i Wy znajdziecie inspiracje na nadchodzący sezon w ogrodzie.

                Opiekunami młodzieży były nauczycielki przedmiotów zawodowych – Natalia Bielińska i Magdalena Witkowska-Hrycek.

Opracowanie:

Natalia Bielińska

Skip to content