DOKARMIAMY NASZYCH SKRZYDLATYCH PRZYJACIÓŁ

Zima to trudny czas dla wszystkich zwierząt. Niskie temperatury i śnieg ograniczają dostęp pokarmu. Wiele gatunków zapada w sen zimowy, niektóre ptaki odlatują do cieplejszych rejonów świata, ale te, które zostają żyją w symbiozie z człowiekiem. Uczniowie z naszej szkoły postanowili tej minionej zimy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ten trudny czas.

Młodzież z klasy 4HTP i 5BTH – technik architektury krajobrazu na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pani Magdaleny Witkowskiej – Hrycek przy użyciu szkolnych elektronarzędzi wykonała karmniki dla ptaków. Uczniowie z klasy 1 FTH – technik rolnik na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pana Ryszarda Tęczy zamocowali wykonane karmniki w wyznaczonych miejscach w ogrodzie dydaktycznym. Natomiast uczniowie całej szkoły, zachęceni przez nauczycieli, zaczęli przynosić ziarno lub karmę dedykowaną specjalnie dla ptaków.

Wykonanie i umieszczenie karmników w ogrodzie jest częścią działań realizowanych w naszej szkole w ramach starań o certyfikat „Szkoły przyjaznej środowisku”. Jest również okazją poruszenia na zajęciach praktycznych treści związanych z ochroną środowiska i bioróżnorodnością w naszym lokalnym środowisku. Działania takie umożliwiają również młodzieży obserwację lokalnych gatunków ptaków, które żyją w Karolewie i przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania naukami przyrodniczymi.

 

Magdalena Witkowska – Hrycek

Ryszard Tęcza

Skip to content