Zawody okręgowe – Olimpiada Wiedzy O Polsce i Świecie Współczesnym

03.02.2024 r. odbyły się zawody okręgowe 65. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Instytucie Nauk Politycznych UWM w Olsztynie. Do zawodów okręgowych zakwalifikowało się 13 uczestników z całego województwa z ponad setki biorących udział w zawodach szkolnych. W szczęśliwej trzynastce znalazł się również uczeń naszej szkoły Dawid Kowal z klasy 5 FTL, co jest dużym wyróżnieniem dla samego ucznia jak i szkoły. 

Zawody okręgowe składały się z dwóch etapów: pisemnego i  ustnego. Etap pisemny polegał na rozwiązaniu testu 40 pytań zamkniętych. Uczestnicy mieli na to tylko 60 minut. Zgodnie z regulaminem  Komitetu Głównego Olimpiady do  etapu  ustnego  zostaje zakwalifikowanych tylko 20 % uczestników, którzy zdobędą  powyżej 50 % punktów z części pisemnej testu. Po zaciętej  i bardzo wyrównanej walce nasz uczeń  zajął ostatecznie 5 miejsce i tylko 3 punkty dzieliły go, aby przejść do etapu ustnego i kto wie może również centralnego Olimpiady. Uzyskany wynik jest  dla nas powodem do dumy i wyróżnieniem dla ZSCKR, który był reprezentowany w gronie najlepszych szkół z województwa, biorących udział w  tak prestiżowej Olimpiadzie i zarazem jednej z najstarszych.

Gratulujemy Dawidowi zajętego miejsca i życzymy jego młodszym kolegom, aby za rok powtórzyli sukces swojego kolegi, a może nawet poszli krok dalej.

Magdalena Czyżewska

IMG_20240203_093106.jpg

IMG_20240203_093030.jpg

Skip to content