Branżowe choinki ekologiczne klas: 1ABT, 2HT, 3PT, 3BT, 3FTH i 4HTP

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny zorganizował wyjątkowy konkurs na „Najlepszą choinkę branżową”. Celem konkursu było podkreślenie kierunków kształcenia poprzez oryginalnie przedstawioną choinkę, wyzwalającą kreatywność uczestników oraz wyobraźnię odbiorców.

Uczniowie zachęceni do wyrażenia swojej wyjątkowej wizji i twórczego podejścia do tradycji świątecznej choinki, wykazali się nieszablonową wyobraźnią podczas poszukiwania twórczych i oryginalnych rozwiązań; zachowując dbałość o tradycje i zwyczaje, wykonali branżowe choinki promujące kierunki kształcenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały, z których były wykonane. Uczniowie dbali o środowisko i ekologię, wykorzystując podczas prac materiały naturalne, biodegradowalne lub nadające się do selektywnej segregacji. 

Uczestnicy użyli tradycyjnych ozdób świątecznych, naturalnych materiałów, ale również eksperymentowali z nietypowym budulcem choinki – jedynym ograniczeniem była wyobraźnia!

Wykonane prace były wyeksponowane w budynku Centrum. Uczniowie mogli obejrzeć, porównać, dzielić się radością i inspiracją w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie. Każda choinka została sfotografowana i jej zdjęcie znalazło się na stronie FB szkoły, gdzie można było podziwiać kreatywne drzewka, odzwierciedlające tradycję, ekologię i wspólnotę.

Z przyjemnością pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wyjątkowym konkursie na „Najlepszą choinkę branżową” – klasom 1ABT, 2HT, 3PT, 3BT, 3FTH i 4HTP oraz wychowawcom klas za pobudzenie radości tworzenia i motywację. Boże Narodzenie to wyjątkowe święto, które zawsze przynosi ze sobą magię, a wyjątkowe dzieła naprawdę dodają blasku temu magicznemu okresowi. Chcielibyśmy wyrazić nasze ogromne uznanie dla wszystkich uczestników. Ich kreatywność i różnorodność w interpretacji tematu przerosły nasze oczekiwania. Każda choinka „opowiadała” swoją wyjątkową historię, emanując świeżością, radością i inspiracją.

Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem. Ostatecznie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce zdobyła choinka klasy 1ABT za precyzyjne usługi spawalnicze i nakrętki…, których nikt nie zliczy;

II miejsce otrzymała klasa 3FTH za pokazanie, że granice wyobraźni nie istnieją;

III miejsce zdobyło drzewko klasy 4HTP za empiryczny dowód, że pierniki mogą rosnąć na choince.

Przyznano również dwa wyróżnienia: Joannie Galanek za „Karolewski” środek lokomocji Świętego Mikołaja oraz nagrodę specjalną – klasie 3FTH za najpopularniejszą choinkę wśród internautów, zdobywczynię największej liczby laików.

Ogłoszenie wyników świątecznego konkursu odbyło się na apelu świątecznym. Zwycięzcy, wyróżnieni oraz uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy uczestnictwa.

Marek Stokłosa

Skip to content