Walczą o „Indeks dla Rolnika”

7.XII.2023r. Karol Cywiński, Maciej Kurpiewski i Mikołaj Romaniuk uczestniczyli w X Ogólnopolskim Konkursie „Indeks dla Rolnika”.

Konkurs przeznaczony był dla młodzieży szkół rolniczych, którego pomysłodawcami są ZSCKR w Starym Brześciu oraz Politechnika Bydgoska. Zakres tematyczny pytań obejmował szerokie spektrum wiedzy. Począwszy od wiedzy ogólnej przez technologię upraw, kończąc na znajomości ekonomiki w rolnictwie. Nagrodą w konkursie jest zdobycie indeksu na Politechnikę Bydgoską na Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Wydział Rolnictwa i Biotechnologii.

Do konkursu przystąpiło 97 uczniów z 33 Szkół Rolniczych z całej Polski. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, które odbyło się w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”, uczniowie wraz z opiekunami mogli obejrzeć wystawę WAHADŁO CZASU, która opowiadała o historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu po czasy współczesne

Do kolejnego III etapu zakwalifikowali się : Maciej Kurpiewski, który zdobył 6 miejsce i Karol Cywiński, który zdobył 18 miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczniom tak wysokich miejsc w rankingu i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie i zdobycia tego wymarzonego indeksu.

Maryla Maczan

Skip to content