Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie

Zgodnie z myślą „podróże to najlepsza edukacja” jesienią architekci krajobrazu powrócili do Warszawy. Tym razem naszym celem był Ogród Botaniczny Państwowej Akademii Nauki – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Okazją do wyjazdu były obchody 20-lecia kolekcji roślin górskich. Nasza młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w wykładach poświęconych tworzeniu tego niezwykłego założenia. Krok po kroku, od budowania charakterystycznej rzeźby terenu, po sprowadzanie i rozmnażanie roślin górskich pochodzących z polskich gór, przeszliśmy przez tę niecodzienną przygodę razem z pracownikami ogrodu.

Spacer po obiekcie okazał się niezwykle owocny i wzbogacił nas w nowe inspiracje oraz pokazał nieznane nam dotąd gatunki roślin. Jednym z najciekawszych miejsc w ogrodzie okazała się oranżeria z kolekcjami roślin egzotycznych pochodzących z odległych regionów świata. W tym niezwykłym miejscu prezentuje się rośliny m.in. z Australii i Afryki.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować panu Rogerowi Rehmusowi, który oprowadził nas po obiekcie i opowiedział wiele ciekawostek dotyczących poszczególnych gatunków. Był też tak miły i przekazał nam sadzonki, które wzbogacą naszą szkolną kolekcję  roślin egzotycznych
i mięsożernych.

Bogatsi o nową fachową wiedzę i z roślinami w garści 🙂 , zmęczeni ale niezwykle zadowoleni,  udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Zapraszamy do galerii na fotorelację z wyjazdu.

Opiekunowie:

Natalia Bielińska

Magdalena Witkowska-Hrycek

Skip to content