Spartakiada wodna Giżycko – Ryn 2023

W dniach 3 – 4 czerwca 2023 na jeziorze ryńskim, w bazie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego  „Zofiówka” w Rynie, odbyła się Giżycka Spartakiada Wodna Pracowników Oświaty zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Giżycku.

Jej głównym celem była integracja środowiska oświatowego, popularyzacja sportów wodnych oraz promocja powiatu giżyckiego. Uczestnikami byli pracownicy oświaty ze Szczytna, z Pasymia, Giżycka, z Rynu oraz przedstawiciele naszej szkoły: Katarzyna Aleszczyk, Halina Cieszyńska, Adam Domański, Jacek Dziemiańczyk i Daniel Siemieniako.  

Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach:

  • Regaty żeglarskie rozgrywane na łodziach klasy Omega – 3 osoby/sternik + 2 członków załogi,
  • Wyścigi kajakowe – 2 osoby /para mieszana,
  • Wyścigi szalup żaglowo-wiosłowych DZ rozegrane zostały  w składzie  8 – osobowym  przez losowe  dobranie drużyn biorących udział w imprezie.

W pierwszym dniu odbyły się regaty żeglarskie, w których rozegrano 5 wyścigów. W godzinach popołudniowych przeprowadzono wyścigi kajaków. Następnego dnia rozegrano wyścigi szalup żeglowo – wiosłowych DZ. Emocje sięgały zenitu, a rywalizacja była niezwykle zacięta. Nad prawidłowym jej przebiegiem, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski w składzie Mirosław Kowalski oraz Krzysztof Cybul.

Po dwóch dniach zmagań nasza reprezentacja w składzie: Adam Domański – sternik, Katarzyna Aleszczyk i Jacek Dziemiańczyk, zajęła IV miejsce w regatach żeglarskich.

II miejsce w wyścigach kajaków: Katarzyna Aleszczyk, Daniel Siemieniako  

III miejsce w wyścigach kajaków: Halina Cieszyńska, Jacek Dziemiańczyk

I miejsce w wyścigach szalup żeglowo – wiosłowych DZ – 4 osobowa drużyna: Katarzyna Aleszczyk, Jacek Dziemiańczyk, Aldona i Darek

III miejsce w wyścigach szalup żeglowo – wiosłowych DZ – 4 osobowa drużyna, w tym Halina Cieszyńska i Daniel Siemieniako

Wszystkie uzyskane wyniki przyczyniły się do tego, że w klasyfikacji  drużynowej Karolewo zajęło III miejsce. I miejsce zajął Pasym, a II miejsce Szczytno. 

Regaty zakończono uroczystym wręczeniem medali, pucharów, dyplomów i drobnych upominków.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Janowi  Mickiewiczowi za umożliwienie wyjazdu, Pani Katarzynie Rzeczyckiej Prezes ZNP oddziału w Giżycku za miłe i ciepłe przyjęcie.

Katarzyna Aleszczyk

Skip to content