OKRĘGOWE ELIMINACJE OWiUR

Jak co roku w naszej szkole świętujemy przedmioty zawodowe, czyli odbywa się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przez eliminacje szkolne przewinęło się 75 osób. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 13 osób. Walczyli dzielnie 14.04.2023r. w Olsztynie i nikt nie spodziewał się, że pójdzie naszym uczniom aż taaak dobrze.

Sukces wielki,  jako szkoła zdobyliśmy I miejsce, na które złożyły się wyniki pracy zespołowej: I miejsce w  produkcji roślinnej zajął Damian Krajza, w weterynarii miejsce III zdobyła Weronika Krukowska, IV miejsce w architekturze krajobrazu wywalczył Jakub Gasperowicz. Nadzieje i  wielkie apetyty na czołowe lokaty mieli mechanizatorzy i… Trzymajcie się!!! Zdobyliśmy I, II i IV miejsce w bloku mechanizacji rolnictwa – kolejno Grzegorz Matanowski, Adrian Popiel i Piotr Milewski.

To nie koniec myślę, że na gratulacje zasługują również osoby, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce eliminacji okręgowych OWiUR: Maciej Kurpiewski z produkcji roślinnej – X miejsce, Małgorzata Woźniak – VIII miejsce, a Kinga Szczubełek – XI miejsc, obie z weterynarii, Wiktoria Łuszcz – IX miejsce i Dominika Modzelewska – X miejsce, obie z architektury krajobrazu, Mateusz Gołaś – IX miejsce z produkcji zwierzęcej.

Zauważyliście, na 13 osób startujących, 11 znalazło się w pierwszej dziesiątce, nie wiem jak Wy, ale ja ogromnie się cieszę. Życzę też powodzenia 4 osobom zakwalifikowanym na eliminacje centralne, które odbędą się pod koniec maja.

Damianie, Grzegorzu, Adrianie i Weroniko, dołóżcie wszelkich starań, aby dać z siebie wszystko na eliminacjach centralnych, liczymy na Was, bo narobiliście nam wszystkim wielkiego apetytu. Gratulujemy i wierzymy, że kolejne sukcesy naszych uczniów są w zasięgu ręki.

Dorota Kuchcińska

c1704682.jpg

c1704681.jpg

owiur_uwm1_3koSClqujlWONq7eGZqs.jpg

Skip to content