Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2023

8 marca w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Dyrektor Szkoły pan Jan Mickiewicz. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn reprezentujących klasy: 3 ABB, 3 LT, 3 HTP, 2 PT, 2 LT, 1 HT, 1LT.

W turnieju eliminacyjnym drużyny podzielone zostały na dwie grupy, z których wyłonione zostały cztery klasy  biorące udział w półfinałach i finałach. Grupy rozgrywano w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Set do 15 punktów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. Do finału awansowały następujące zespoły: 1 LT, 1 HT, 2 LT,3 ABB.

Turniej zwyciężyły, jednocześnie zdobywając tytuł  Mistrzyń Szkoły dziewczęta z  2 LT w składzie:  Zofia Kamecka, Oliwia Przybysz, Anna Waszak, Anna Wojtkiewicz, Maja Marcinkowska, Halina Niedźwiecka i Karina Brant, pokonując w meczu finałowym 2:0 klasę I LT, którą reprezentowały: Patrycja Fredo, Edyta Plichta, Kornelia Krystian, Kornelia Pianka, Justyna Koziej, Maja Miklasz, Zuzanna Tafel i Amelia Wyskiel.  III miejsce  zajęła klasa I HT, którą reprezentowały: Gabriela Sturlis, Daria Wojnicka, Milena Nowak, Katarzyna Orłowska, Julia Dudzińska, Paulina Kowalska, Aleksandra Skorynko. IV, chyba najgorsze miejsce dla sportowca, bo tuż za podium, ale po pięknej i wyrównanej grze,  zajęła klasa 3 ABB w składzie: Marzena Trusz, Anna Jakowicz, Kornelia Warżun, Karolina Sowa, Klaudia Onoszko i Daria Dziembowska. Na  Miejscach V – VII  uplasowały się klasy 2 PT, 3 LT, 3 HTP.  

Medale i dyplomy drużynom wręczyła v-ce Dyrektor Szkoły pani Lucyna Olszewska.

Serdecznie dziękuję pielęgniarce szkolnej pani Teresie Sztejter za opiekę medyczną, pani Stelli Stukanowej za przepiękną fotorelację. Podziękowanie kieruję również w stronę pana Jacka Dziemiańczyka oraz uczniów klasy 4 H4P: Wiktorii  Łuszcz, Weroniki Wieliczko, Dominiki Modzelewskiej, Mateusza Platza i  Kacpra Czarnoty za pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Uczniowie ci rozegrali również mecz towarzyski z klasą 2 LT, który zakończył się wynikiem 1:1.

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play w jakim rozgrywane były zawody.

Katarzyna Aleszczyk

Skip to content