„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy…”

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy…”

„Wilki” Zbigniew Herbert

Nasza szkoła, która dba o tradycje patriotyczne, a także jest piewcą wydarzeń sprzed lat, po raz drugi wzięła udział w XI biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się 5 marca o godzinie 12.00 w Drogoszach. W biegu udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Agata Pierzchanowska, Wiktoria Pietkiewicz, Paweł Gibas, Jakub Bartoszewicz, Maja Marcinkowska, Weronika Czarnota, Kacper Czarnota, Oliwia Wołkowska, Rozalia Jastrzębska, Anna Wojtkiewicz, Laura Roguszka, Roksana Wależak, Karina Brant, Mikołaj Witliński, Filip Ulążka, Wojciech Fedczak, Bartosz Tyszkiewicz, Oliwier Koćmiński. W biegu uczestniczył także pan Krzysztof Kania.

Po zakończonym wyzwaniu sportowym wszyscy przeszliśmy do auli szkoły w Drogoszach, aby wziąć udział w uroczystym wręczaniu medali pamiątkowych. Uczestnicy otrzymali również koszulki oraz komiks związany z Żołnierzami Wyklętymi.

W ten sposób uczciliśmy pamięć zamordowanych, katowanych, wyklętych z ówczesnej społeczności.

Naszych uczniów dopingowała kadra pedagogiczna: pan Jan Mickiewicz – dyrektor szkoły, pani Lucyna Olszewska – zastępca dyrektora szkoły, pani Genowefa Jasionek – kierownik internatu, pani Joanna Cieleszyńska – nauczyciel historii oraz pani Dorota Nowik – pedagog szkolny.

Osoby, które wzięły udział w biegu otrzymały też niespodzianki od dyrektora szkoły.

Składamy wielkie podziękowania panu Andrzejowi Buńko ze Szkoły Podstawowej w Drogoszach, dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Panie Andrzeju, BARDZO DZIĘKUJEMY. Do zobaczenia za rok!

Bardzo dziękujemy naszym uczniom i panu Krzysztofowi Kani za udział w biegu na symbolicznym dystansie 1963 metrów.  

Dorota Nowik – pedagog szkolny

Skip to content