Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym

W piękny, słoneczny, walentynkowy dzień, w naszej szkole odbyła się Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym – etap pierwszy, szkolny.

W rywalizacji o wygraną oraz reprezentowanie naszej szkoły w kolejnym etapie olimpiady na szczeblu powiatowym wzięło udział 40 uczniów z różnych klas. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi min. bezpieczeństwa międzynarodowego, krajowego, wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Test zawierał, zgodnie z regulaminem olimpiady 50 pytań, z którymi uczniowie poradzili sobie wyśmienicie. Niestety, tylko dwóch uczniów z najlepszymi wynikami otrzymało awans do kolejnego etapu olimpiady, a są nimi: Bartosz Tyszkiewicz – uczeń klasy IV BTH oraz Szymon Alot uczeń klasy I PT. Olimpiadę przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Piotr Kwiatkowski, który wraz z panem Janem Mickiewiczem dyrektorem szkoły, stanowili skład komisji konkursowej. Laureatom oraz wszystkim uczniom biorących udział w olimpiadzie bardzo dziękujemy i gratulujemy wiedzy.

3 marca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym dla szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Tyszkiewicz z klasy IV BTH oraz Szymon Alot z klasy I PT – laureaci I eptapu olimpiady. W etapie powiatowym do rywalizacji o zwycięstwo oraz uczestnictwo w wojewódzkim etapie olimipady zgłosiło się 5 drużyn ze szkół ponadpodstawowych. Uczniowie, na pytania zawarte w testach, odpowiadali w swoich zespołach

Nasz zespół zajął zaszczytne drugie miejsce, ustępując nieznacznie tylko uczniom ze szkoły mundurowej “Feniks”. Jest to wielki sukces, tym bardziej, że pytania dotyczyły również bezpieczeństwa obronnego kraju i struktury wojskowości. Gratulujemy naszym uczniom i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji olimpiady to oni będą reprezentować powiat na finałowym etapie wojewódzkim.

Piotr Kwiatkowski

Skip to content