Dzień Seniora

W przededniu Europejskiego Dnia Seniora 19 października wychowankowie z Młodzieżowej Rady Internatu wybrali się w odwiedziny do naszych karolewskich seniorów. Większość z nich to nasi byli nauczyciele lub byli pracownicy szkoły. Poszliśmy do naszych przyjaciół z własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek, za podarowanie których  dziękujemy Pani Katarzynie Aleszczyk, upieczonymi misiowymi ciasteczkami, książkami i wyśmienitymi humorami. Był to miło spędzony czas na pogawędkach, rozmowach i  żartach.  

Pan Dziadek – emerytowany nauczyciel przedmiotów zawodowych,  nie omieszkał zapytać młodzież o  działania na potęgach i różnicę pomiędzy burakiem  ćwikłowym  a pastewnym.  Uczniowie po lekkiej  konsternacji odpowiedzieli bezbłędnie na zadawane pytania 🙂 .  Chłopcy mieli także okazję, pomóc starszej  pani przynieść ziemniaki z piwnicy. W każdym domu spotkaliśmy się z miłym przyjęciem, byliśmy częstowani słodkościami, miłymi  słowami i pochwałami. Po tej przyjaznej wizycie nasunął się nam wniosek, aby pomagać seniorom każdego dnia i nie być obojętnymi na problemy starszych. Czasami potrzebują oni po prostu zwyklej, miłej rozmowy.  

Bardzo dziękuję młodzieży: Alicji Pażuś , Marzenie Trusz, Kasi Tymińskiej, Kornelii Krystian, Lenie Gajewicz, Bogdanowi Waszakowi, Karolowi Cywińskiemu, Hubertowi Giersowi, za zaangażowanie w organizację Europejskiego Dnia Seniora. To dzięki Wam seniorzy mieli przyjemne chwile. Pamiętajcie, że obiecaliśmy odwiedzić naszych przyjaciół za rok!

 

Opiekun MRI
Iwona Dźwil

Skip to content