FUNDACJA ŚW. MIKOŁAJA

„Ludzie to anioły z jednym skrzydłem,
dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem”

M. Konopnicka

Marzymy o tym, by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Dlatego stworzyliśmy ogólnopolski program stypendialny dla szkół i ich uczniów- Stypendia św. Mikołaja.

Nasz program powstał po to, by stworzyć solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów oraz zaangażowanych społecznie dzieci, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie ich talentów i umiejętności. Pomagamy dzieciom w syryjskim Aleppo i Mariupolu na Ukrainie. Naszą misją jest: rozumieć i pomagać.

9 listopada wychowankowie z grupy I i II podjęli się akcji charytatywnej pisania listów do darczyńców, którzy fundują stypendia dla młodzieży. Punktualnie o 15:30 do świetlicy internatu przybyło 16 osób, aby wspólnie napisać listy. W miłej atmosferze, przy ciepłych napojach i słodyczach udało się napisać 40 listów, co przekłada się na 20 godzin wolontariatu.

Ogromnie dziękuję za zaangażowanie A. Waszak, W. Przybysz, K. Paliwodzie, A. Ziniewicz, A. Pażuś, O. Stępień, Z. Grindzie, O. Pokusie, W. Łuszcz, R. Sękulskiemu, B. Skonieczce, E. Prażniewskiej, K. Szczubełek, K. Tymińskiej, W. Budik, A. Kowalczykowi.

Elwira Rzeczycka

Skip to content