Narodowe Święto Niepodległości

„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc…”

#SzkołaDoHymnu 

#SzkołaPamięta

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność szkolną zjednoczyło wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Nasza szkoła uczestniczyła w akcji MEiN „Szkoła do hymnu”.  Biało-czerwona ponad naszymi głowami, powaga i radość, galowe stroje, wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym – wszystko z myślą o 103. urodzinach Niepodległej.

Dyrekcja szkoły złożyła kwiaty przy szkolnym obelisku upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości, przedstawiciele młodzieży zapalili znicze pamięci. Dyrektor Jan Mickiewicz w swoim wystąpieniu wspomniał o drogach do wolności i wyraził radość, że w tym roku możemy czynnie  uczestniczyć w świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przygotowanie pocztu sztandarowego, oprawy artystycznej uroczystego apelu i wartę zaangażowali się uczniowie klas III technikum po szkole podstawowej oraz branżowej szkoły I stopnia wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i osobami współpracującymi. Dobór tekstów, talenty naszej młodzieży oraz zaangażowanie wychowawców są godne najwyższych słów uznania.

Wpisaliśmy do szkolnej kroniki kolejną ważną datę…

 

Lucyna Olszewska

Skip to content