ZIEMIA – NASZE WSPÓLNE DOBRO!

W warsztatach z okazji Dnia Ziemi czynny udział wzięli uczniowie klas – 1LT oraz 2FTL ZSCKR w Karolewie. Młodzież pod opieką Pań: Iwony Dźwil i Agnieszki Giedrys wykonała plakaty dotyczące tematyki segregacji odpadów oraz ochrony planety przed skutkami nadmiernego zanieczyszczenia przez człowieka. Chłopcy aktywnie pracowali nad stworzeniem wirtualnej książki o tematyce proekologicznej dostępnej na facebooku Szkoły. Na zakończenie uczestnicy warsztatów, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, udali się na symboliczne sprzątanie świata. Zebrane odpady wrzucono do odpowiednio oznakowanych kontenerów, zgodnie z zasadami segregacji.

Nasza szkoła dołączyła również do obchodów Warmińsko-Mazurskiego Dnia Ziemi patronowanych przez Warmińsko-Mazurski Kongresu Samorządów Uczniowskich, odpowiadając na apel: „Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie naszej inicjatywy oraz włączenie szkoły do obchodów Dnia Ziemi. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie przyniesie dużo dobrego w zakresie współpracy między Samorządami, ale również przyczyni się do ochrony przyrody”.

Mamy nadzieję, że nasze działania zostaną zauważone przez szerszą społeczność uczniów, co zmotywuje ich do dbania o nasze wspólne dobro – ZIEMIĘ!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego radosnego wydarzenia.

Link do e-książki z działań uczniów podczas „Dnia Ziemi”

                                                                                               Agnieszka Giedrys i Iwona Dźwil

 

Skip to content