Kętrzyński Kilometr – Finał

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie w Finale Kętrzyńskiej Ligi Biegowej, który odbył się 24 września na Stadionie Miejskim w Kętrzynie. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów: Kacper Mrówka, Karolina Wierzbicka, Marzena Dommnik, Wiktoria Łuszcz, Oliwier Engelhart, Szymon Bartyzel, Adrian Popiel, Paweł Pawuk, Bartosz Szumlański oraz, w ostatniej edycji, chęć zmierzenia się  z dystansem wyrazili: Szymon Trzciński, Sebastian Bielecki, Piotr Stachelek, Jakub Łuszczak, Jakub Dąbrowski, Adrian Niemiec. Pierwszy  bieg finału rozpoczął, podając sygnał startu, zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn pan Maciej Wróbel.  

Wszyscy stanęli na wysokości zadania, wykazali sie ogromną wolą walki, pokonali dystans 1000 m, jednocześnie poprawiając wyniki z przed dwóch tygodni. Fantastyczny finisz w swojej grupie biegowej miał Bartosz Szumlański, który na ostatniej prostej przyśpieszył i przed samą metą wyprzedził rywali, wywołując tym samym podziw wśród uczestników biegu. Nad wszystkimi czuwała, udzielając nie tylko pomocy medycznej, ale wsparcia, dobrego słowa pani Teresa Sztejter, przy niej czuliśmy się bezpiecznie.
Po podsumowaniu wyników wszystkich edycji pięcioro naszych uczniów otrzymało medale i upominki, które wręczył Burmistrz Miasta Kętrzyn pan Ryszard Niedziółka.

Wyniki:

Kategoria K18

II m Wiktoria Łuszcz

III m Marzena Domnik

 

Kategoria M18

I m KacperKrumplewski

II m Bartosz Szumlański

III Adrian Popiel

 

Kategoria M20

III Paweł Pawuk

 

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w Kętrzyńskiej Lidze Biegowej oraz promocję aktywności fizycznej.

Zmaganiom na bieżni towarzyszyła rodzinna, ciepła atmosfera, za którą bardzo dziękujemy organizatorom Kętrzyńskiego Kilometra, a byli to: Urząd Miasta w Kętrzynie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, Fundacja Drużyna ML.

Dyrekcji Szkoły oraz wychowawcom w Internacie dziękuję za wsparcie i motywację  młodzieży do zdrowego tryby życia.

Katarzyna Aleszczyk

Dodaj komentarz

Skip to content