Chcesz być zdrowy i szczęśliwy? Bądź aktywny!!!

25 września w naszej szkole był dniem Europejskiego  Sportu Szkolnego, którego celem jest promowanie sportu i aktywności fizycznej. Ta ogólnoeuropejska inicjatywa odbywa się pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny).

Każdego dnia na zajęciach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych zachęcamy młodzież do aktywności fizycznej, wskazując korzyści z uprawiania sportu. Być aktywnym  to znaczy być zdrowym, szczęśliwym i uśmiechniętym człowiekiem.

Podczas Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w szkole obowiązywał strój sportowy.  W miarę możliwości do szkoły przybyliśmy na rowerach, pieszo, zostawiając pojazdy mechaniczne w domu.   4. godzina  lekcyjna była zapowiedzią 60-minutowej aktywności fizycznej. Rozpoczęła się rozgrzewką przy muzyce prowadzoną przez panią Katarzynę Aleszczyk.  Uczniowie i nauczyciele z uśmiechem na twarzy podjęli wyzwanie . Następnie pałeczkę przejął pan Cezary Tyszka i biegnąc poprowadził całą grupę na stadion szkolny, a tam czekała juz pani Kasia z kolejną niespodzianką muzyczną.  Po niej społeczność szkolna przystąpiła do wybranej, najbardziej odpowiedniej dla siebie aktywności fizycznej.  Do wyboru była: zumba z panią Dorotą Kuchcińską, gry i zabawy z piłką siatkową, hula hop, badminton pod nadzorem pani Iwony Dźwil, piłka nożna pod okiem pana Andrzeja Rzeczyckiego i pana Sławomira Tymoszuka oraz sztafeta 6×200 dziewcząt i chłopców. Na koniec taniec integracyjny „Belgijka” . Wszyscy bawili się świetnie. Uśmiechnięci pełni energii rozeszliśmy do sal lekcyjnych.

Podsumowując: „Sport – dla każdego coś  odpowiedniego”. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ dyscyplin jest tak wiele. Bądź aktywny !!!

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w obchodach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, Dyrekcji Szkoły za akceptację i wsparcie przy planowaniu wydarzenia, pani Dorocie Kuchcińskiej, pani  Iwonie Dźwil, panu Sławomirowi Tymoszukowi za pomoc w przebiegu imprezy, pani Teresie Sztejter za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, pani Stelli Stukanowej za przepiękne zdjęcia , panu Grzegorzowi Kocińskiemu za obsługę techniczną.

                                                                                                                                                 Katarzyna Aleszczyk

Fundacja V4Sport #ESSD2020 #BeActive

 

 

 

Dodaj komentarz

Skip to content