PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT!!!

6 lutego w Rudce odbył się turniej eliminacyjny do finałów Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły, które walczyły o dwa miejsca premiowane awansem.

Po czterogodzinnej podróży nasz zespół spotkał się z ZSCKR Sokołów Podlaski. W tym meczu dziewczyny zagrały tak, jakby nie wysiadły jeszcze z autokaru. Uległy rywalkom 0:3 i awans do finałów bardzo się oddalił. Kolejnym rywalem był gospodarz zawodów ZSCKR w Rudce. Nasze dziewczęta przed tą rywalizacją bardzo się mobilizowały. Wiedziały, że porażka lub remis eliminuje je z walki o finały. W tym spotkaniu pokazały pełnię swoich umiejętności wygrywając zdecydowanie 5:0. Ostatni mecz turnieju z ZSCKR Lubiejewo był dla Karolewa jak finał. Nasze kolejne przeciwniczki zremisowały wcześniej z ZSCKR Sokołów Podlaski 1:1 i wygrały z Rudką 3:0. Przy tym układzie wyników, tylko zwycięstwo dawało nam awans. Nasze dziewczęta zagrały doskonale. Rywalki były momentami bezradne, a wynik 2:0 nie odzwierciedla przewagi Karolewa na boisku. Bezapelacyjnie najładniejszą bramkę turnieju w tym meczu zdobyła Wiktoria Błażuk, pokonując bramkarkę strzałem z około 13 metrów w same ,,okienko” bramki. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do turnieju finałowego.
Trzeba przypomnieć, że wcześniej piłkarki nożne zapewniły sobie udział w turnieju finałowym o mistrzostwo województwa szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jeżeli dziewczęta będą prezentowały taką grę jak w dwóch ostatnich spotkaniach w Rudce, to można liczyć na kolejne zwycięstwa.

Tabela końcowa turnieju:
1. ZSCKR Sokołów Podlaski.
2. ZSCKR Karolewo.
3. ZSCKR Lubiejewo.
4. ZSCKR Rudka.
Skład drużyny ZSCKR Karolewo: Wiktoria Błażuk, Wiktoria Łuszcz, Wiktoria Grabowska, Dominika Modzelewska, Anna Bandurów, Joanna Olenkowicz, Natalia Gnatkowska i Marzena Domnik.                         

Opiekun drużyny Andrzej Rzeczycki.

 

Dodaj komentarz

Skip to content