„OTRZĘSINY” – WITAJ BRACIE W INTERNACIE!

24.10.2019r. zgodnie z tradycją naszego internatu odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta miała na celu przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności internackiej oraz ich integrację. Jak przystało na wagę tego święta, udział wzięli w nim uczniowie klas pierwszych, zaproszeni goście: pani wicedyrektor Lucyna Olszewska, pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, wychowawcy klas pierwszych: pani Agnieszka Zalewska, pani Joanna Szwark,  pani Magdalena Witkowska-Hrycek, pani Karolina Janowicz oraz wychowawcy klas pierwszych w internacie: pani Elwira Rzeczycka, pani Iwona Dźwil, pani Eleonora Bronakowska i pan Krzysztof Kania.

Młodzież wzięła udział w następujących konkurencjach:

– zaprezentowanie grupy,

– wycieczka do zoo,

– rzuty samolocikami,

– „kalambur” ciała,

– pociąg,

Jedną z pozytywnych rzeczy była panująca podczas otrzęsin atmosfera zabawy, z dużą dozą humoru. Młodzież była bardzo zaangażowana w całe przedsięwzięcie, co było dużą nagrodą dla organizatorów tej imprezy (gr. III, wych. E. Bronakowska). Otrzęsiny stały się okazją do zawierania znajomości pomiędzy wychowankami klas pierwszych a ich starszymi kolegami oraz przyczyniły się do budowania relacji z nauczycielami. Uczestnicy stwierdzili, że impreza bardzo im się podobała, zaproszeni goście także wyrazili swój podziw, co do przygotowania programu i przebiegu spotkania. Internacka impreza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

 

Dziękuję  osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy:  Kacprowi  Birbachowi, Szymonowi Prusaczykowi, Jakubowi Trzcińskiemu, Wojciechowi Sztamborskiemu, Krystianowi  Malągowi, Michałowi Kulikowi, Mateuszowi Czajkowskiemu.

 

                                                                            Foto i opracowanie: Eleonora Bronakowska

Dodaj komentarz

Skip to content