Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 Szkół prowadzonych przez MRiRW

 6 września delegacja naszej szkoły w składzie: dyrektor – pan Jan Mickiewicz oraz poczet sztandarowy: Julita Pazik, Hubert Wrona i Amelia Kuba wzięła udział w Centralnej Inauguracji Roku 2019/2020 Szkół prowadzonych przez MRiRW w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu (woj. kujawsko-pomorskie).

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele w Brześciu Kujawskim. Następnie poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przeszli orszakiem na boisko szkoły w Starym Brześciu, gdzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski dokonał oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2019/2020.

– Życzę Państwu dobrego roku, wielkich sukcesów i efektów – powiedział minister zwracając się do nauczycieli dodając – dostaliście nieoszlifowane diamenty, od tego jak będziecie z nimi postępować będzie zależało czy będą to cudowne brylanty, czy też kamienie ze skazą.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że nowoczesne rozwiązania stosowane w rolnictwie, komputery i robotyka nie zastąpią wiedzy i doświadczenia człowieka, znajomości procesów zachodzących w glebie i w otaczającej przyrodzie.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę na konieczność prowadzenia analiz ekonomicznych podejmowanych działań, na konieczność współpracy rolników.

Podkreślał rolę szkoły nie tylko w procesie edukacji, ale też przygotowania młodych ludzi do dorosłego życia i pracy.

Wyraził też nadzieję, że ci młodzi ludzie będą dumni z wpływu i znaczenia kultury oraz dorobku wsi na kulturę narodową.

Wśród członków naszej delegacji był p. Adam Kosiorek, który zapewniał bezpieczną podróż.

 

Dodaj komentarz

Skip to content