KĘTRZYŃSKIE TARGI PRACY I EDUKACJI

    9 kwietnia br. w godzinach od 10.00 do 12.00 w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy i Młodzieżowe Centrum Karier OHP w Kętrzynie pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn pana Ryszarda Niedziółki.

Przedsięwzięcie skierowane było do mieszkańców Kętrzyna i okolic, a w szczególności do młodych osób planujących podjąć dalszą naukę bądź poszukujących zatrudnienia.

    Organizatorzy Targów przedstawili bogatą ofertę edukacyjną prezentowaną przez uczelnie takie, jak:

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Olsztyńską Szkołę Wyższą im. J. Rusieckiego w Olsztynie, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Wyższą Szkołę Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie, Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

    Nie mogło zabraknąć również naszej szkoły. Reprezentowały ją dziewczęta z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych, częstując gości własnoręcznie wykonanymi wypiekami pod czujnym okiem pani Haliny Szeląg. Strojami ludowymi uatrakcyjniały stoisko karolewskiej szkoły dziewczęta z klas III HTL i IV LTF wraz z popularnym Miśkiem, w którego postać wcielił się niezastąpiony uczeń z klasy II ABT. Wystrój stoiska wypełniony wiosennymi bukietami w wykonaniu pani Natalii Bielińskiej podkreślił swojski charakter, a filmy i materiały promocyjne dopełniały reszty, co wzbudzało zainteresowanie wśród uczestników Targów.

    Nasza młodzież z klas kończących szkołę wraz z nauczycielami przyjechała zapoznać się z ofertami uczelni, jak również służb mundurowych takich, jak: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie,  Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.  

    Pośrednicy pracy oraz doradcy zawodowi Publicznych Służb Zatrudnienia oraz Ochotniczych Hufców Pracy udzielali informacji dotyczących usług i instrumentów rynku pracy oraz innych form wsparcia. Zapoznawali z  krajowymi i zagranicznymi ofertami pracy, a także z bezpłatnymi szkoleniami i kursami.

                                                                                                   Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content