„Docierać tam, gdzie inni zawracają…”

     W internacie Kormoran 26 marca 2019 roku doszło do niecodziennego spotkania. Naszą młodzież odwiedził niezwykły człowiek, dziennikarz, z przeznaczenia podróżnik specjalizujący się w sportach ekstremalnych i fotograf.

Ustanowił World Records Guinness –przepłynięcie Amazonki w canoe na dystansie 5573 km od Atalaya do Belem, przeszedł pieszo Syberię Przybajkalską. Samotnie spłynął pontonem rzekę Yukon, największą rzekę Alaski, na pięciometrowym canoe przepłynął cały system rzeczny Mackenzie – MARCIN GIENIECZKO… tak, ten sam Marcin, nasz krajan z Kętrzyna.
     Bohater spotkania podzielił się opowieściami o własnych przeżyciach, o tym jak dążyć do celu, realizować marzenia. Młodzież od znanej osoby dowiedziała się jak przełamywać własne bariery, strach, ból. Uczestnicy spotkania usłyszeli, że należy trwać w wartościach, które towarzyszą nam w życiu i że należy te wartości pielęgnować.
     Młodzież naszego internatu przywitała gościa gromkimi brawami. Z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści o perypetiach towarzyszących podróżnikowi w trakcie jego wypraw. Nie obyło się bez pytań dotyczących podróży i ich trudności, były także pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za przybycie i pokazanie naszej młodzieży, że warto realizować swoje marzenia. Życzymy zdrowia, wiele wytrwałości w realizacji planów oraz powodzenia w nowych projektach.

Katarzyna Aleszczyk, Krzysztof Kania

Dodaj komentarz

Skip to content