14 marca – Święto Pi

Dnia 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W związku z tym w naszej szkole odbyły się liczne konkursy związane z liczbą Pi w różnych kategoriach.

     W kategorii „Plakat” zostało zgłoszonych jedenaście prac, z których jury w składzie: Pan Dyrektor Jan Mickiewicz, Pani Wicedyrektor Lucyna Olszewska, Pani Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Dorota Kuchcińska, Pedagog szkolny Pani Małgorzata Sokołowska oraz Panie Bożena Fedczak i Agnieszka Zalewska, a także Pan Marek Stokłosa  wyłoniło zwycięską trójkę:

I miejsce Natalia Rajs i Piotr Kasprzyk – klasa 3 BTF

II miejsce Wiktoria Gut  i ……pomocnicy  J – klasa 2 LTH

III Klaudiusz Paradowski – klasa 1 BB

     W kategorii „Quiz” – wiadomości o liczbie Pi przystąpiło do rywalizacji dziewięć zespołów dwuosobowych. Oto zwycięskie trzy miejsca:

I miejsce Karolina Wierzbicka i Angelika Markowska – klasa 2 LTH

II miejsce Martyna Markowska i Natalia Zych – klasa 3 LTH

III miejsce Michał Kuchnicki i Sebastian Sokołowski – klasa 3 BTF

     W kategorii „Mistrz pamięci”– recytacja rozwinięcia liczby Pi do „pojedynku” o tytuł mistrza przystąpiło dziewięciu ochotników, a jury  wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce Hubert Pyszora – klasa 2 BBT („Mistrz” wyrecytował  z pamięci 60 liczb !!! )

II miejsce Sylwia Kaźmierczak  – klasa 3 PT

III miejsce Alicja Trykacz – klasa 3 PT

     W kategorii „Ciasto z akcentem liczby Pi” nie przyznawano miejsc. Wszystkie ciasta były przepyszne i wyglądały smakowicie. W tej konkurencji zgłosiło się osiemnastu uczniów, dzięki czemu podczas długiej przerwy w czasie kiermaszu  mogliśmy skosztować słodkości przygotowanych przez nich.

     Tego dnia liczba  była wszechobecna w całym budynku Wrzos (jak na „siedzibę matematyków” przystało J ).Ciekawostki i informacje
o liczbie Pi były umieszczone w antyramach na ścianach , na drzwiach wszystkich gabinetów. Można było również podziwiać galerię plakatów na korytarzu budynku.

     Uczniowie biorący udział w konkursach zostali nagrodzeni upominkami oraz ocenami celującymi z przedmiotu. Panie Agnieszka Zalewska i Bożena Fedczak oraz Pan Marek Stokłosa dziękują wszystkim zaangażowanym uczniom, którzy tak licznie przystąpili do konkursów, gratulują zwycięzcom i zapraszają do udziału w kolejnym Dniu Liczby Pi już za rok .

Nauczyciele matematyki

Dodaj komentarz

Skip to content