Wyjazd integracyjno – krajoznawczy klasy II TŻiUG

15 stycznia nasza klasa udała się na wycieczkę do Stadniny Koni w Redykajnach. Po przybyciu na miejsce parkingowe zastaliśmy zaprzęgnięte w konie sanie wraz z licznie przyczepionymi do nich sankami.

Kulig był naszą pierwszą atrakcją! Trasa była bardzo ciekawa i prowadziła przez piękny las i okolice pokryte śniegiem. Pogoda dopisała, było mroźno, a zarazem słonecznie. Po dotarciu na miejsce zorganizowano nam ognisko. Był czas na pieczenie kiełbasek, rozmowy przy cieple płomieni  ognia i wspólną integrację. Oczywiście nasi koledzy zainicjowali bitwę na śnieżki, która dodatkowo dodała uroku pobytowi i dała nam wiele zabawy.

 Okolica była prześliczna, gospodarstwo agroturystyczne, w obrębie którego mieliśmy okazję spędzać czas, dysponowało liczną hodowlą kóz. Mieliśmy okazję i „zaszczyt” poznać to zacne towarzystwo J. Gospodarze zapoznali nas z dodatkowymi informacjami na temat tych sympatycznych i przyjaznych i pożytecznych w branży przetwórstwa spożywczego zwierząt. Jak przystało na gospodarstwo wiejskie, nie zabrało też koni. Były przepiękne, przyjazne i dodatkowo mogliśmy skorzystać z przejażdżek konnych. Na miejscu zostaliśmy ugoszczeni gorącą herbatą i bardzo serdeczną atmosferą stworzoną przez gospodarzy. Następnie, po raz drugi, w zaprzęgu koni i z towarzyszącym nam widokiem przepięknej okolicy, udaliśmy się w stronę parkingu, gdzie czekał szkolny bus. Trasa powrotna przebiegała ze śpiewem na ustach i radością wynikającą z dobrze zorganizowanego i spędzonego dnia. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy skorzystać z twego wyjazdu, w szczególności Pani Monice Nowak i Pani Krystynie Szerszeń, które podjęły się zorganizowania tak wspaniałej wycieczki J.

Alicja Pilska

Dodaj komentarz

Skip to content