Różne oblicza mody

”Moda polega na marzeniach i  na  tym,

aby  skłaniać  do  marzeń  innych  ludzi”

Donatella Versace

 

    25.10 2018 r. w internacie szkolnym w Karolewie odbył się pokaz-konkurs edukacyjno – rozrywkowy p.t. „Różne oblicza mody”.

Pokaz rozpoczęła prowadząca konferansjerkę Wiktora Kotara.

Występ wychowanków internatu oceniało Jury w składzie: znana projektantka z domu mody Rzeczycki –p. Elwira, lubiana mistrzyni freestylu z domu mody Aleszczyk – p. Kasia oraz nieoczekiwanie po długim turnee pojawił się słynny projektant ze znanego na całym świecie domu mody Kosiorek – pan Adam.

Uczniowie zaprezentowali się w czterech kategoriach modowych.

Pierwsza grupa pokazała stroje ucznia na co dzień. Zwykła bluza, t-shirt, jeansy, trampki to coś powszechnego i lubianego przez młodzież, kolorytu dodał Michał z tornistrem oraz jeden z uczniów, który pokazał się w stylu „powrót po ustawce szkolnej” w obdartych ciuchach i ze śliwką pod okiem J

Druga kategoria to to, co młodzież lubi najbardziej J – uczeń na galowo, czyli biała bluzka, spódniczka do kolana a w przypadku mody męskiej – koszula i garnitur. Tu tradycyjny styl sprawdził się w 100 procentach. Zakończyła się moda edukacyjna.

W trzeciej kategorii stylu – dowolnego, wyobraźnia uczniów przeszła wszelkie oczekiwania Jury. Jeden uczeń był przebrany za chłopa oderwanego od pracy na roli, drugi za klauna, trzeci ze złotym łańcuchem przedstawił postać dyskotekowego bywalca rodem z Areny-Korsze, zaś uczennica Karolina wyszła w pięknym stylu wieczorowym niczym aktorka odbierająca Oscara.

Ostatnia kategoria to „Helloween”. Uczniowie pokazali, że potrafią się świetnie bawić i zrobić coś z niczego. Najpierw wyszła śmierć „biała”, potem dziewczęta zaskoczyły widownię małą scenką rodem z horroru: była pani wychodząca z trumny i jej historia „życia po śmierci”. Kolejny chłopak był bardzo pięknie umalowany i to była śmierć „szara”, zaś ostatnia kreacja była rodem z filmu sensacyjnego przebrana w maskę, niczym włamywacz banku.

Szanowne Jury podsumowało wyniki i pani Kasia piękną mową wdzięczności za wspaniały pokaz ogłosiła zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła grupa dziewcząt zaskakując Jury prostotą, elegancją i pomysłowością, zaś drugie grupa pani Eleonory Bronakowskiej – mistrzyni pomysłów na malowanie twarzy i ciekawe stroje. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy-radarowcy z grupy pani Basi Mazurowskiej, zaś czwarte zajęli wychowankowie z grupy pana Krzysztofa Kani.

Muzykę opracował i aranżował Michał Kulik. Dziękujemy wszystkim za udział w pokazie, modelkom i modelom oraz Jury, zaś widzom za liczne przybycie i dobrą zabawę.

To był pierwszy pokaz tego typu w naszej placówce i mamy nadzieję, że zapoczątkował nowy zwyczaj.

Dekoracje, pomysł i realizacja: Małgorzata Jaświn

Foto: Natalia Gnatkowska

Dodaj komentarz

Skip to content